6 Kroky na posúdenie, či stojí za investíciu alternatívna kryptoprevádzka | Slovak.globalsciencecollaboration.org

6 Kroky na posúdenie, či stojí za investíciu alternatívna kryptoprevádzka

6 Kroky na posúdenie, či stojí za investíciu alternatívna kryptoprevádzka

Ako verní čitatelia 99Bitcoins, už pravdepodobne viete, že okrem Bitcoin, existuje v súčasnej dobe viac ako 600 alternatívnych cryptocurrencies na trhu. Bitcoin je zdrojový kód, je open-source a verejne dostupné na GitHub, môže byť voľne kopírovaný záujemcov o vytvorenie vlastnej mince.

Otázka, na ktorú mnoho ľudí je to, že s toľkými alternatívami, ako máme posúdiť, ktoré z nich stojí za to študovať a nákup? Koniec koncov, pričom každá minca má svoju cenu, to iste cíti ako 24/7 akciovom trhu.

Pokúsim sa ísť cez niektoré z faktorov, ktoré sme v CoinGeckouse pri hodnotení altcoins.

1. Technická a peňažné pravidlá inovácie

Niektorí ľudia majú názor, že Bitcoin je maximálny strop vo výške 21 miliónov mincí je limitujúcim faktorom, pretože ľudia majú pocit, zlý príjem iba 0,0001 BTC na jednom mieste. Dogecoin, napríklad, má celkovú zásobu 100 miliárd dogecoins, ktorý bol plne ťaží do polovice roka 2015. To tiež nemá pevný kryt a predpokladá sa rast na 5.256 miliárd mincí ročne po dosiahnutí 100 miliárd. Zmeny v menových pravidiel vytvára úplne odlišnú ekonomickú stimul pre altcoin.

Ostatné mince používa odlišnú haš algoritmus dohromady. Peercoin, napríklad, používa proof-of-podielu namiesto dôkazu-of-práca, zatiaľ čo Ethereumis kryptomena, ktorý je navrhnutý od základu tak, bez toho aby vetvenia ľubovoľný kód z Bitcoin a je tiež Turing-kompletný. Existuje mnoho zaujímavých noviniek deje vo altcoin svete, ktorý môže byť prínosom pre celkový ekosystém a začína na tomto základe bude dobrý prvý krok pri hodnotení altcoins.

2. Rozvoj aktivity

Jeden spôsob, ako posúdiť, či konkrétny altcoin má dobrú budúcnosť, je pozrieť sa na svoje rozvojové aktivity. Mince s aktívnym vývojového tímu bude tlačiť von aktualizácií a opráv Chyby po celú dobu.

Môžeme vidieť, že Bitcoin má Najaktívnejší vývojový tím. Všetok vývoj práce sa vykonáva verejne cez GitHub úložiska a jeden môže skontrolovať, či niektorý z vývojárov mince je "spí". Pretože mnoho mince sú "kľukaté" z Bitcoin, je obzvlášť dôležité pre vývojárov, aby sa tlačiť aktualizácie vždy, keď je chyba nájdená v Bitcoin, pretože to bude takmer určite mať vplyv na altcoin rovnako, pretože zdieľajú väčšinou podobný codebase.

 

3. Sila Community

Mince bez komunity nebudú mať žiadnu hodnotu vôbec, pretože nikto nebude používať altcoin. Pri pohľade prostredníctvom fór, ako je Bitcointalk, všimnete si, že mnohí budú tvrdiť, že ich altcoin má najlepšie komunitu, ale najlepší spôsob, ako odhadnúť veľkosť komunity je pozrieť sa na postavy.

Je ťažké povedať, že mince X má číslo Y užívateľov vzhľadom na ich decentralizovaný charakter. Avšak, jeden môže používať proxy pri odhade veľkosti komunity pri pohľade na čísla z Facebooku páči, Twitter nasledovníkov a Reddit aktivitu.

4. Objem obchodov a likvidita

Nemenej dôležité je pozerať sa, či existuje nejaký obchodnú činnosť obklopujúce altcoin. Nemá zmysel držať tisíce dolárov v hodnote z altcoin ak nikto je to obchoduje, a tam je veľmi malá šanca na opustenie vašu aktuálnu pozíciu na trhu.

Tam bude divokej výkyvy v cene, keď je akákoľvek suma kupujú a predávajú a táto volatilita nie je dobré pre zachovanie hodnoty vašich altcoin podnikov.

5. Trhová kapitalizácia

Mince s nízkou trhovou kapitalizáciou sa môže ľahko manipulovať ľuďmi, ktorí majú v úmysle usporiadať čerpadiel a skládok triky. Človek môže prísť o veľa peňazí, ak citliví na lži, ktoré títo ľudia tlačiť von.

Mince s väčšou trhovou kapitalizáciou bude ťažšie byť manipulovať, ako to bude vyžadovať podstatne väčšiu kapitálovú základňu potrebnú na manipulovať s cenou.

6. Verejný záujem

Napokon, jeden by mal tiež zvážiť, ako populárne mince je vo World Wide Web. Rýchle vyhľadávanie mená mince na stránkach Google alebo Bing ukáže, koľko výsledkov existujú, pokiaľ ide o mince. Zavedené mince ako Bitcoin budú mať milióny výsledkov vyhľadávania, ktoré ukazujú vyspelosť mince, zatiaľ čo malé mince bude mať veľmi veľa čo ponúknuť.

To isté možno povedať pri pohľade na popularite oficiálnych webových stránkach mince na Alexa. Bitcoin.org, oficiálne internetové stránky Bitcoin je veľmi populárny v celom svete, vďaka čomu sa 14,175thmost populárne webové stránky Alexina na planéte v čase písania.

Dúfam, že teraz už ste si vedomí niektorých ohľadoch na vysokej úrovni hodnotiacej altcoins založené na tomto článku. Avšak, existuje mnoho ďalších spôsobov, ako hodnotiť altcoins, ktoré budú vyžadovať ďalší výskum.

Hoci je altcoin ekosystém je naplnený mnohými podvody - tak to byť veľmi opatrní pri navigácii tohto priestoru - môže to byť tiež veľmi lukratívne, ak budete robiť úlohy správne. Neverte všetkému, čo čítate a vždy robiť svoju due diligence by kontrolu faktov a údajov o CoinGecko a ďalších webových stránok.

Súvisiace správy


Post Altcoin

Čo je Dogecoin, Charitatívna minca?

Post Altcoin

Čo je Dogecoin?

Post Altcoin

Beta prehľad - Reddcoin sociálna peňaženka s integráciou sociálnych sietí

Post Altcoin

Ako žiadať Bitcoin Gold (BTG): Podrobnú príručku

Post Altcoin

Tutorial o tom, ako prejsť do peňaženky Reddcoin POSV

Post Altcoin

Coin Brief denná správa: Twitch.tv a Dogecoin, Apple Pay, Gavin AMA, Bitcoin Ransomware a Tecnisa

Post Altcoin

4 dôvody, prečo úľ je revolučná Bitcoin peňaženka

Post Altcoin

Bitola a budúcnosť peňazí

Post Altcoin

Bitcoin Scam Test - 10 nástrojov na určenie, či je Bitcoin Business Legit

Post Altcoin

BTC.com Predal Joshovi Garzovi z baníkov GAW

Post Altcoin

Rebranding, rozhovory a úplný zoznam mincí

Post Altcoin

Ako kúpiť Monero v 3 jednoduchých krokoch: Príručka pre začiatočníkov