Ashley Madison únik: Čo robiť, keď čelia Bitcoin vydieranie | Slovak.globalsciencecollaboration.org

Ashley Madison únik: Čo robiť, keď čelia Bitcoin vydieranie

Ashley Madison únik: Čo robiť, keď čelia Bitcoin vydieranie

Ak ste sa po tech novinky, potom ste iste počuli o úniku Ashley Madison. Hackeri - nejako, akosi - zabezpečený prístup do identifikačné údaje o odhadovaných 37 miliónov užívateľov Ashley Madison je, a teraz už vydala túto informáciu do sveta.

Ashley Madison je on-line datovania webové stránky špeciálne pre ľudí, ktorí chcú mať pomer, takže si viete predstaviť, identifikačné informácie patriaci k užívateľovi je vysoko citlivé informácie.

Teraz, vydieranie umelci používajú tieto informácie k vydieraniu ľudí, a oni požadujú platbu v Bitcoin. E-maily boli v obehu na internete, s aspoň jedným vydieranie umelec požadovať zaplatenie presne 1.0000X BTC. Vydierač používa trochu odlišné množstvo Bitcoin (takže 1.00001, alebo 1.000002) určiť, kto zaplatil čo. Použitím kryptomena tento vydierač je robiť to takmer nemožné, aby ho alebo ju vystopovať.

[Tweet_box konštrukcia = "box_02"] Ak ste terčom režime Ashley Madison vydierania, tu je niekoľko jednoduché rady :. Neplatili niekto sa vás snažia vydierať [/ tweet_box]

Nie je to príliš ťažké tvrdiť, že Bitcoin bol veľký čistý zisk pre užívateľov. Nízke transakčné poplatky, zvýšené súkromie, efektívny spôsob, ako bezpečne ukladať bohatstva (ak je správne riadená): zoznam výhod pre koncových užívateľov môže ísť ďalej a ďalej. Všade tam, kde sa jedná o peniaze, ale môžete sa staviť, že tam je temná strana k výhodám.

Pokiaľ ide o Bitcoin je all-digitálny mena sa stáva populárny voľbou pre ľudí, zaberajúcich do nelegálnych aktivít. Bitcoin už získal povesť pre uľahčenie obchodu s drogami a iných nezákonných aktivít na svojich internetových stránkach, ako je hodvábne chodníky, ale možno najväčším rizikom pre koncových užívateľov je vydieranie. Ukazuje sa, že mnohé z vlastností, ktoré robia Bitcoin skvelé pre bežných koncových zákazníkov, a navyše je mena voľby vydierači.

Dve slová rád obetiam Ashley Madison: Neplaťte

Je možné, že ste narazil na tento článok potom, čo našiel sám seba cieľ režime Ashley Madison vydierania. To je veľmi nešťastné, ale mám jednu radu pre vás neplatí nikomu ktorí sa snažia vás vydierať. Nesnažím brať morálne prevahu tu, viac sa snaží byť pragmatickí.

Všetky informácie z únikov Ashley Madison bol urobený verejne dostupné a ľahko vyhľadávať. Ak váš ďalších významných chce skontrolovať svoju e-mailovú adresu, nie je to bude trvať veľa úsilia. Práve teraz je to o tom, ako ľahko prehľadávať obrovskú cakat hromadu dát Ashley Madison časti, pretože je prehľadávať online telefónny zoznam alebo Facebook.

Faktom je, že aj keď budete platiť vydierača, nie je nič zastaviť ďalšie vydierača z vydierania vás, alebo možno ten istý vráti náročné druhé kolo platieb. A to aj cez to, čo každý hacker alebo vydierač môže tvrdiť, neexistuje žiadny spôsob, ako odstrániť svoje informácie teraz, keď bola zverejnená.

Existujú aj iné druhy vydieranie, však, a v niektorých prípadoch vám môže byť lepšie platení. Poďme sa nad tieto scenáre.

S inými formami Bitcoin vydieranie to by mohlo platiť platiť

Malo by byť žiadnym prekvapením, potom to Bitcoin stala populárnou voľbou pre online hackerov, ktorí sa snažia vydierať ľudí. V skutočnosti, jeden z najrozšírenejších škodlivých programov trápi na internete práve teraz je Cryptolocker a početné deriváty, ktoré boli točil mimo neho.

Tieto programy práce šifrovaním cenné súbory na vašom počítači, a hrozí, že zmazanie súborov povedal, ak výkupné zaplatí k určitému dátumu. Ako Ashley Madison škandálu, vaše dáta sú držaní ako rukojemníci, a tiež ako Ashley Madison škandál, že vydierači prijímať platby iba v Bitcoin. Pokiaľ ide o čas, bude hackeri a iní vymyslieť nové spôsoby uloženie dát, hardware a ďalšie veci, ako rukojemníkov, a kryptomena bude pravdepodobne pokračovať vo vyplácaní voľby.

Tak čo by ste mali robiť, keď aj keď sú šifrované súbory? Bohužiaľ, v prípade, že dáta sú dôležité, možno budete musieť zaplatiť. Ak tomu tak nie je, dáta môžu byť stratené. Pokiaľ ide o malware, že najlepší spôsob, ako sa chrániť, je, aby sa zabránilo infekcii v prvom rade. Nikdy sťahovať nový softvér, a to najmä mimo predajne Android az inej menej ako dôveryhodných zdrojov. Počkať mesiac alebo dva a sledovať názory pozorne.

Tiež, ak máte dôležité súbory, hovoria, že budúci veľký americký román, alebo sa vaše daňové informácie, skontrolujte, či máte back up, vrátane skladovania v chlade (flash disky) a cloud-based. Týmto spôsobom, aj keď niektoré z vašich súborov sa stal ohrozené, budete môcť obnoviť dáta. Dalo by sa tiež zvážiť ťažšie preniknúť niekoľko operačných systémov, ako je Linux.

Od svojho vzniku, Bitcoin terčom rôznych podvody, a tiež nástrojom na to, aby podvody z dôvodov uvedených vyššie. To by nemalo byť veľkým prekvapením: tam, kde sú peniaze, tam bude ľudí, ktorí chcú ukradnúť tie peniaze, bohužiaľ.

To nie je nevyhnutne narážať Bitcoin. S alebo bez all-digitálne mene, bude hackeri a vydierači vymyslieť spôsob, ako ukradnúť peniaze, ale to je problém, že každý, či už používajú Bitcoin alebo nie, mali byť vedomí.

Bitcoin: Perfektné vydieranie mena

Tak prečo sa Bitcoin vydierania stále tak populárne? Vzhľadom k tomu, digitálne mena je takmer dokonalý nástroj pre vydieranie. Všetky tieto črty anonymity Bitcoin užívateľov milovať robiť to veľmi ťažké pre právne orgány alebo kohokoľvek iného vysledovať tok platieb. To platí najmä pre väčšinu ľudí, ktorí budú dosť chytrý, aby spustenie systému vydierania.

Starý film klišé, že bude musieť vziať tašku plnú neoznačených účty do skrytého miesta je teraz zastarané. Bitcoin automatizuje to všetko a robí to smiešne ľahké. Je takmer nemožné vystopovať umiestnenie alebo identitu ľudí, ktorí používajú Bitcoin transakcie, najmä ak sú prijaté správne bezpečnostné opatrenia. Kto čo vlastní Bitcoins zostáva úplne anonymné.

Sčítali všetko dohromady a je to takmer nemožné dohľadať identitu osoby alebo platobnej Bitcoin organizácie prijímať. To znamená, že príslušníci orgánov presadzovania práva takmer určite nebude môcť sledovať vydieranie umelca náročné platbu v Bitcoin. To je dôvod, prečo sú tak dôležité bdelosť a preventívne opatrenia.

Súvisiace správy


Post Bitcoin

Ako prijímať dary Bitcoin na vašom blogu

Post Bitcoin

Cena Bitcoin: Keď sú správy a nie sú dôležité

Post Bitcoin

Alternatívy Google Adsense pre Post Bitcoin Faucet Apocalypse

Post Bitcoin

BTCRobot - automatizované Bitcoin Trading Software Bot recenzia

Post Bitcoin

AsiaCoin Prechody do dôkazu výhry

Post Bitcoin

Bitcoin Foundation rada voľby: Jim Harper, Olivier Janssens, alebo to dokonca vec?

Post Bitcoin

Bitcoin je bublina, nemá plány na predaj: Japan Post Bank CIO - Reuters

Post Bitcoin

Mince Krátka týždenná správa o cenách Bitcoin: 14. - 20. september 2014

Post Bitcoin

Bitcoin denná správa: Lawsky Outline revidované BitLicense, GAW spúšťa Paycoin a ďalšie

Post Bitcoin

Bitcoin obchodné služby, a peňažné služby podnikov, sú na jar

Post Bitcoin

27. apríla 2015

Post Bitcoin

Denník Bitcoin: Fidor Bank používajúci Ripple, Huobiho dôkaz rezerv a ďalšie