5 výzvy v súčasnej dobe čelia Bitcoin (Podľa Mike Hearn) | Slovak.globalsciencecollaboration.org

5 výzvy v súčasnej dobe čelia Bitcoin (Podľa Mike Hearn)

5 výzvy v súčasnej dobe čelia Bitcoin (Podľa Mike Hearn)

Mike Hearn je bývalý inžinier Google, ktorý teraz pracuje na rôznych Bitcoin súvisiacich projektov, vrátane implementácie Java protokolu, ktorý slúži ako základ pre peňaženky aplikácií. On je jedným z iba 10 až 15 ľudí, ktorí manipulujú s písania jadra Bitcoin kód, aby mohol byť schválený baníkov v sieti, a jeho názor na kryptomena ekosystému je rozhodne stojí za počúvanie.

Nasledujúce citácie sú z Hearn nedávnej prezentáciu na Bitcoin 2014 konferencii v Amsterdame, a načrtnúť niektoré z najväčších výziev, ktoré v súčasnej dobe čelia mladí digitálnej meny:

1. Overzealous Venture kapitalizmus

Došlo k vyrážka, čo by sa dalo nazvať Bitcoin 2.0 projekty v poslednej dobe, ktoré dostali veľké sumy peňazí a mnoho z nich - nie je v skutočnosti oveľa k nim cítim. Niektoré z nich sú trochu povrchné.

Hearn nespresnila, ktoré štartoch si myslia, že sú "povrchné", ale financovanie venture iste to zvýšila v posledných niekoľkých mesiacoch. Napríklad, Palo Alto báze Vaurum nedávno zaistené $ 4 milióny v peniazoch osiva pre jeho softvér, ktorý vám umožní finančné inštitúcie hostiť svoje vlastné výmeny Bitcoin.

2. Nespoľahlivé Third-Party Storage

Existuje stále mnoho užívateľov Bitcoin na svete, ktorí - v skutočnosti nie sú Bitcoin užívateľov, sú oni? Ukladajú svoje Bitcoins s treťou osobou, a to, čo sa dostanú na oplátku sú sľuby, že sa jej dostať späť. To nie je naozaj to, čo Satoshi určený keď postavený systém, ktorý nemal mať žiadne sprostredkovateľmi.

Je to dlhoročná debata, ktorá zúri v obci Bitcoin po celé roky - uloženie mincí v online peňaženke znamená odovzdania kontroly na tretej osobe, ktorá nie je vždy dôveryhodný. Aby sa zabránilo ďalšej Mt. GOX z deje, Hearn dôrazne odporúča užívateľom Bitcoin ovládať svoje súkromné ​​kľúče, kedykoľvek je to možné.

3. Dobrovoľník-Based Infrastructure

To nie je udržateľné, že jo? Nemôžete mať veľký svet-klenout finančnej infraštruktúry, ktorý je držaný pohromade žuvačky a lepiacou páskou, a ľudí, ktorí druh práce na ňom, keď majú čas, pretože majú pocit, ako to.

Vzhľadom k tomu, Bitcoin je open-source projekt, ktorý nie je vo vlastníctve konkrétnej osoby alebo skupiny, nemá mechanizmus pre kompenzáciu ľudí, ktorí pracujú na svojom kóde. Hearn predpokladá nový systém, kde používatelia platia za pokročilými funkciami a priamo podporovať vývojárov.

4. Škálovateľnosť

Škálovanie ich bude obrovská práca, za predpokladu, že je úspešný. V tejto chvíli nemáme žiadny problém, pretože mierky Bitcoin nie je naozaj rastie, ale keď [škálovateľnosť] dostane pevné, že to bude tony práce. To je ako v nasledujúcich desiatich rokoch práce.

Bitcoin má v podstate limit na množstvo transakcií, ktoré môžu nastať v určitom časovom rámci, aby sa zabránilo blockchain veľkosti od špirálovito mimo kontrolu. Sieť nikdy tento limit pred hit, ale to sa stane, prípadne či Bitcoin stáva tradičný spôsob platby. Je to veľmi výrečné, že Hearn si myslí, že by to mohlo trvať desať rokov opraviť škálovateľnosť problému Bitcoin je.

5. Ochrana

Mnoho ľudí sa mylne domnievajú, Bitcoin je šifrovaný systém, ale nič v Bitcoin je šifrovaná. Takže to, čo to znamená, že keď som pracoval na NSA alebo GCHQ a dali mi tím piatich ľudí, a oni povedali:, prácu na túto tému po dobu šiestich mesiacov, 'asi by som byť schopný de-anonymnosť 70, 80, 90 percent systému Bitcoin. Takže by som nečakal Bitcoin, aby vám súkromia z NSA.

Aj keď to nie je nevyhnutne problém v Hearn mysli - povedal len to v reakcii na otázku publika - narazí na srdci základné slabosti blockchain. Každá transakcia, ktorá kedy došlo k dispozícii pre verejnú kontrolu a analýzu. To by malo byť veľmi znepokojujúce pre ochranu súkromia obhajuje, že uvedené správne zdroje, chlap ako Hearn môže kravatu reálneho sveta identity pre drvivú väčšinu užívateľov Bitcoin. Našťastie projekty ako DarkWallet rozpoznať tento problém a snaží sa ho riešiť.

Pre zvyšok vytriezvenie pohľadu Mike Hearnův o Bitcoin, pozrite sa na jeho prezentáciu nižšie:

Súvisiace správy


Post Bitcoin

Denník Bitcoin: rumunská nadácia Bitcoin Foundation, Dominikánska populácia, ktorá dostáva bitcoin a ďalšie

Post Bitcoin

Účinky Bitcoin na systém D - Shadow Economy

Post Bitcoin

10. apríla 2015

Post Bitcoin

Bitcoin Základy vysvetlil: IJKs BTC

Post Bitcoin

3 bezpečné spôsoby, ako bezpečne ukladať Bitcoins

Post Bitcoin

Bitcoin Scam Alert! Zoznam súčasných podvodov Bitcoin a podvodníkov

Post Bitcoin

Alternatívy Google Adsense pre Post Bitcoin Faucet Apocalypse

Post Bitcoin

AsiaCoin Prechody do dôkazu výhry

Post Bitcoin

Bitcoin smerujúci na 0,00 $ a veľa stratí všetko, keď bublina vybuchne - varuje investor Peter Schiff - RT

Post Bitcoin

6 Nové bankomatové bankomaty a kde ich nájdete

Post Bitcoin

Bitcoin denná správa: Lawsky Outline revidované BitLicense, GAW spúšťa Paycoin a ďalšie

Post Bitcoin

Bitcoin učí libertovcov všetko, čo nevedia o ekonomike - The Washington Post