Bitové základy vysvetlené: ABC spoločnosti BTC | Slovak.globalsciencecollaboration.org

Bitové základy vysvetlené: ABC spoločnosti BTC

Bitové základy vysvetlené: ABC spoločnosti BTC

Bitcoinis nový druh peňazí. Mojím cieľom je, aby to vysvetliť vo veľmi jednoduchých podmienok. Ak ste už skúsený používateľ Bitcoin, alebo ak viete veľa o obchode a financií, tento esej môže zdať veľmi jednoduchý a môže sa radšej prečítať podrobnejšie "Čo je Bitcoin?

# 8220;. Cieľom je, aby vás nudiť, ale riešiť zložité tému, takže noví používatelia, vrátane malých detí, môže pochopiť. Dalo by sa uvažovať o tomto článku ako variácie na tému "Bitcoin pre figurín" alebo "Cliff Poznámky pre nových používateľov Bitcoin." Tento článok je len prvým z radu, ktoré budú spojené jednou všetky boli publikované.

Čo je Bitcoin?

  Bitcoin sú peniaze. Čo je veľká odpoveď v niektorých cestách a náročné v iných krajinách. Niektorí ľudia, ktorí sa považujú za odborníkov na peniaze nesúhlasí že Bitcoin sú peniaze. A samozrejme, nemusí byť príliš istí, čo peniaze. Ak chcete prerozprávať starú rozhodnutie Najvyššieho súdu, "Ja neviem, ako ju definovať, ale ikiwisi."

Ak ste rovnako ako mnoho ďalších ľudí, viete, peniaze, keď ho vidíte. Peniaze môžu byť mince, mohlo by to byť poznámky papiera, to by mohlo byť kreditnej karty alebo plastové platobné karty, môže to byť vo vašej šekovej knižky. Viete, keď máte peniaze, viete, keď sa kráti, a už asi viete, čo môžete urobiť, aby sa ešte viac.

Opäť platí, že ak ste rovnako ako mnoho ďalších ľudí, viete, čo veci stoja v mene svojej krajiny. Viete, koľko to stojí kúpiť nejaké občerstvenie sa vám páči, alebo plechovku limonády alebo čokoládovú tyčinku. Vieš, čo potraviny sú bude stáť, a to najmä ak si kúpite potraviny pre Váš domov. Vieš, aké palivo pre vaše auto náklady, a keď ceny základov zmeniť, viete, či budete mať viac peňazí, alebo menej peňazí na konci mesiaca. Všetky tieto myšlienky o peniazoch, tak čo by sme mohli nazvať "operačný definície."

Vieš, ako peniaze na stavebné práce, a to aj v prípade, že nemáte dobrú jednoduchú definíciu tohto pojmu. Alebo, aby som citoval z filmu "Heist" od charakteru hral Danny DeVito "Samozrejme, budete potrebovať peniaze. Každý, kto potrebuje peniaze. To je dôvod, prečo hovoríme, že peniaze! "

Ak Bitcoin sú peniaze, potom to, čo sú peniaze?

  Money je to, čo môžete použiť na nákup tovarov a služieb. Tradične, peniaze má tri použitie. Peniaze je uchovávateľ hodnoty. Peniaze je zúčtovacia jednotka. Peniaze sú prostriedkom smeny. Dobre, ale čo to všetko znamená?

Ako uchovávateľa hodnoty, peňazí je niečo, čo dnes môžete dať bokom a používať zajtra. Dobrý uchovávateľ hodnoty je druh peňazí, ktorý bude stáť za to asi toľko zajtra, ako to stálo dnes. Zlaté a strieborné mince boli tradične používané ako peniaze, pretože sú dobrým uchovávateľ hodnoty. Dolárové bankovky sú celkom dobrý uchovávateľ hodnoty, aj keď v priebehu času, národné meny majú tendenciu stať sa menej a menej hodnotné. Hodnota Bitcoin sa zvýšil od roku 2010, a to sa znížila od konca roku 2013. Na väčšine dňoch, je hodnota Bitcoin je zhruba rovnaký ako deň predtým. Tak to je celkom dobrý uchovávateľ hodnoty, a to aj v prípade, že má časy volatility.

Zúčtovacia jednotka je jednoducho spôsob, ako udržať stopu. Peniaze na váš bankový účet je vedený v národnej mene, a je vaša, ak niečo divného deje. Napriek tomu sa občas v minulosti, národné vlády nahradili novú menu pre svoje existujúce, a ľudia museli vysporiadať s problémami, ktoré spôsobuje.

Keď hovoríme, že peniaze je zúčtovacej jednotky, máme na mysli, že ho môžete použiť na sledovanie dlhov, dôchodky, bankové účty, a zisťuje sa, koľko peňazí môžete dostať svoje ruky na. Vaša kreditná karta má "úverový limit", ktorý je denominovaný v národnej mene. Takže, máte určitý pocit, koľko doláre alebo eurá, alebo yen alebo rubľov môžete dostať, keď urobíte nákup s kreditnou kartou. Kreditné karty ukazujú, že peniaze nie sú vždy vo fyzickej podobe. A samozrejme, Bitcoin je digitálny mena, nie fyzický. Niektorí ľudia dnes sledovať, koľko peňazí majú v jednotkách "bitcoins," hoci mnoho ďalších aj naďalej používať svoj obľúbený národnej meny.

Väčšinou, peniaze sú prostriedkom smeny. Všetko, čo termíny znamená, že môžete nakupovať a predávať veci, použitie peňazí. Ľudia ponúkajú peniaze za tovar či služby. Niektorí vziať peniaze, ktoré sú ponúkané, niektoré jednať o viac peňazí, niektorí dávajú zľavy. Ale, ak je peniaze, je to dobré pre nákup vecí. Ak je vec chcete, a vy nemôžete dostať to, čo máte vo vrecku, potom sa veci vo vreckách nie sú peniaze. Alebo to môže byť peniaze niekde inde, ale to nie sú peniaze, kde sa práve nachádzate. Jedným z pekných vecí o Bitcoin je, že ho môžete použiť v mnohých rôznych miestach po celom svete.

Každé dieťa sa učí jazyk v spôsobom, ktorý je obvyklý pre jeho krajinu. U jazykov s abecedou, je bežné, že sa učiť "ABC". Veľmi často sa stáva, detské knihy patrí celý lexikón s iným spoločným slovom alebo zvieraťa zastupujúceho každé písmeno. A je pre Apple, B je určený pre chlapcov, a tak ďalej. Tu je zoznam niektorých bežných podmienok, ktoré môžu nastať, keď najprv učia o Bitcoin.

A je pre prijateľnosť

Hlavná otázka o peniazoch, je: čo môžem kúpiť s ním? V prípade, že národné meny svojej krajiny, odpoveď je zvyčajne: takmer čokoľvek. V posledných niekoľkých rokoch, ktoré sa tiež stále platí aj pre Bitcoin. Tu na mince Brief, hlásime sa často o spoločnosti, ktoré prijímajú Bitcoin.

B je pre Blockchain

Ak používate Bitcoin ešte niekoľko dní, ak si nie ste istí počuť termín "blockchain." To slovo sa odkazuje na open source a knihy verejné transakcie, ktorý udržuje prehľad o všetkých Bitcoin transakcie. Ak sa chcete kópiu kompletného blockchain, môžete si ju stiahnuť Bitcoin Core. Samozrejme, kompletné blockchain je dnes desiatky gigabajtov dát, tak to môže trvať nejaký čas, aby si svoje vlastné kópiu.

Čo to znamená, "gigabajtov dát"? No, byte je množstvo dát potrebných na určenie jeden znak, a to buď číslo alebo písmeno. Jeden bajt sa skladá z ôsmich bitov, a trochu ich proste jedno alebo nula. Používame metrický systém pochopiť prefixy ako kilo, mega a giga. Kilo odkazuje na tisíc, mega na milión a giga na miliardu. Takže, keď poviem, že úplná blockchain každej transakcii niekedy robil s Bitcoin je desiatky gigabajtov dát, myslím, že je to desiatky miliárd postáv informácií.

Pre porovnanie možno uviesť, že celého Shakespearovho diela je cca 5 MB dát. Všetky dvadsaťšesť objemy vydanie Encyclopaedia Britannica 1911 je 25 MB dát. On-line informačný zdroj Wikipedia je zhruba 100 krát tak veľký ako Encyclopaedia Britannica, alebo 2,5 GB. Keď bol softvér Bitcoin prvýkrát vydaná v roku 2009, väčšina počítačových pevných diskov uložené asi 100 gigabytov. Dnes sú často oveľa väčšie, ukladanie biliónov bajtov dát, alebo terabajtov.

Čo to všetko znamená? V podstate Bitcoin je blockchainis neuveriteľne veľké záznam o každom Bitcoin transakcie, ktorá ešte nikdy nestalo.

C je pre kryptomena

Bitcoin je prvý a najpopulárnejší cryptocurrencies. Kryptomena využíva matematiku z vedy kryptografie (čo je termín z gréckych slov pre skryté písanie). Konkrétne matematika funkcie podieľajú sa nazýva funkcie "hash". Cryptocurrencies sú niekedy označované ako "cryptocoins" a zahŕňajú nielen Bitcoin ale aj litecoin, dogecoin, DarkCoin, Reddcoinand aktíva ako NameCoin, ktorý zavádza vlastníctvo doménových mien pomocou blockchain knihu.

D je pre decentralizované

Bitcoin využíva decentralizovaný postup na určenie, či transakcia prebehla. Softvér Bitcoin Core a kompatibilný softvér, ktorý pracuje s ním, a to nielen sledovať transakcie publikované na blockchain, ale tiež umožňuje pre ťažbu nových bitcoins, čo je, ako sa vytvárajú bitcoins. Bitcoin miningis tiež spôsob, že transakcie sú overené, a zaznamenaný na blockchain.

V počiatkoch Bitcoin, späť v roku 2009, nebolo možné, aby podporovali nových používateľov s transakčné poplatky, pretože tak málo ľudí používa menu. Namiesto toho, ľudia pracujúci v Bitcoin softvéru boli schopní nastaviť tak, aby práca na počítači hash funkcie nájsť nové bitcoins. V súčasnej dobe veľké decentralizovaná sieť státisícov počítačov sa používajú nielen nájsť nové bitcoins ale aj spracovanie transakcií pre veľmi malé poplatky. Ľudia, ktorí túto prácu sa nazývajú Bitcoin baníkov.

Toto je opakom spôsobu prúdu bankovníctva, čo je oveľa viac centralizovaná. V skutočnosti, tam je skupina v takmer každej veľkej krajiny s názvom "Centrálni bankári." Centrálna banka pre Spojené štáty je nazývaný Federálny rezervný systém. Centrálne banky centralizovať proces vytvárania novej meny, platobné transakcie spracovanie a publikovanie kníh. Vo väčšine týchto krajín existujú predpisy, ktoré vyžadujú, aby banky použiť nielen národnú menu vydané centrálnou bankou, ale aj správy o tom, ako spracovávať transakcie, ako zabrániť praniu špinavých peňazí, a ako fungujú všeobecne.

Intoduction: A - D | E - H | I - L

Súvisiace správy


Post Bitcoin

Bitcoin novinári: Etika vlastníctva Bitcoin

Post Bitcoin

Bitcoin IRA recenziu - Tax Free Crypto?

Post Bitcoin

Bitcoin Poplatky vysvetlené - sú Bitcoin Transakcia skutočne zadarmo?

Post Bitcoin

Denná správa Bitcoin: Platby Bitcoin pre spoločnosť Newegg.ca, partnerov spoločnosti Apriva s GoCoin a ďalšími

Post Bitcoin

Bitcoin Základy vysvetlil: EFGs BTC

Post Bitcoin

Účinky Bitcoin na systém D - Shadow Economy

Post Bitcoin

Bitcoin Mining: Príručka pre začiatočníkov

Post Bitcoin

Platobný procesor Bitcoin BitPay má v transakciách 1 milión dolárov denne!

Post Bitcoin

Bitcoin denná správa: Partneri BitPay s aplikáciou Demandware, SpectroCoin prináša pohodlné riešenia pre Európanov a ďalšie

Post Bitcoin

10. apríla 2015

Post Bitcoin

Mince Stručná denná správa: Blockstream, Cozy Games, Bitcoin Regulation a Florida Lawsuits

Post Bitcoin

Bitcoin je bublina, nemá plány na predaj: Japan Post Bank CIO - Reuters