Bitcoin Základy vysvetlil: IJKs BTC | Slovak.globalsciencecollaboration.org

Bitcoin Základy vysvetlil: IJKs BTC

Bitcoin Základy vysvetlil: IJKs BTC

Pokračujeme v našej "Bitcoin ABCs" série, teraz dosahujú I - L. Bitcoin je zložitá, ale tento zoznam by mal pomôcť niekto pochopiť základy BTC, bez toho aby sa zaoberal viac technickými aspektmi kryptomena.

Aj je určený pre jednotlivca k jednotlivcovi, alebo peer-to-peer

Jednou z hlavných výhod Bitcoinis spôsobu prevádzky na spracovanie transakcií. Ak sa dvaja ľudia chcú, aby sa zapojili v obchode s použitím Bitcoin, tak urobí. Nepotrebujú povolenie, ktoré nepotrebujú povolenie. Proste je potrebné sa dohodnúť na cene. Akonáhle kupujúci sa dohodla na kúpe a zaplatiť Bitcoin a predávajúci sa dohodla na predaji a prijímam Bitcoin transakcia môže pokračovať.

Že rovnaká situácia nie je nevyhnutne pravda v prípade bežného obchodu. V prípade obchodu s tehla-a-malty, môže požadovať, aby predávajúci majú živnostenský list, sa dohodli, že vyberať dane z predaja, sa dohodli, že budú skontrolované požiarne Marshall, spĺňajú stavebné predpisy a návštevnosť štandardy, v súlade s pokynmi pre prijímanie zamestnancov, zraziť dane z príjmov, a to ľubovoľný počet ďalších vecí, ktoré sú vyžadované rôzne federálne, štátne a miestne zákony, predpisy a nariadeniami. Jednoducho dostať do podnikania môže byť veľmi nákladné a časovo náročné.

Napríklad Tesla Motors bola založená v roku 2003. To zdvihnutý a strávil desiatky miliónov dolárov pred uvoľnením svoje prvé vozidlo 2008.Significant času a peňazí sa minulo v súlade s predpismi, a to aj pred tým, než prvý Tesla Roadster vyrazil do ulíc.

Okrem výrazne väčšiu voľnosť pri voľbe, či sa stať predajcu, a za akých podmienok, Bitcoin používa peer-to-peer architektúru, ktorá umožňuje komukoľvek, aby sa zapojili. Neexistuje žiadna centrálna banka kontrolu Bitcoin. Tam je skupina softvérových vývojárov, ktorí vyvíjajú aktualizácie softvéru Bitcoin Core a vyhodnocovať zmeny v základnom Bitcoin protokole. Avšak podobne ako u drvivej väčšiny ostatných softvérových systémov s otvoreným zdrojovým kódom, ktokoľvek sa môže zúčastniť ako developer - kód je posudzovaná podľa svojich zásluh, nie na pôvodu alebo politických názorov jej autorov. Takže, ak chcete kódovanie a chcú sa zapojiť, môžete navrhnúť zmeny kódu. Nech už je váš kód prijatý komunitou je na nich.

Peer-to-peer sietí platí tiež. Peers sú obaja výrobcovia a spotrebiteľmi zdrojov, na rozdiel od modelu klient-server, v ktorom používatelia majú obmedzený prístup k prostriedku produkciu, ktorá je sústredená na strane servera. Hoci vývoj integrovaných obvodov pre špecifické aplikácie (ASIC) pre riešenie hashovacie funkcie povzbudil rast veľkých počítačových operácií v ťažbe Bitcoin, to je ešte možné, cez cloud computing, k účasti v baníctve, a to aj so skromným investície. Či ťažba Bitcoin stojí ITTO vás je niečo, čo každý človek sa musí rozhodnúť sami.

Architektúra peer-to-peer je zo svojej podstaty posilnenie. Na rozdiel od toho, centralizácia vedie k hromadeniu energie medzi niekoľkými hráčmi. Napríklad spracovanie transakcií pre Bitcoin je rozložené stovky tisíc počítačov po celom svete. Spracovanie transakcií kreditných kariet je vysoko centralizovaná. Poplatok za spracovanie nedávnu platbu v Bitcoin bol 0,0001 Bitcoin, čo zodpovedá US $ 0,02 na dnešnom kurze. Na rozdiel od toho, store-vpredu podniky aretypically účtované 1,60% až 2% z transakcie, plus niečo 10-30 centov za transakciu, plus nejaký mesačný poplatok vo výške $ 5 až $ 15, či spracovať všetky transakcie uskutočnené kreditnou kartou v danom mesiaci alebo nie. On-line obchody, ktoré prijímajú kreditné karty, pretože karty nie je prítomný, kde sa nachádza obchod, všeobecne platiť aj vyššie poplatky.

Takže, ak súhlasíte Bitcoin na $ 1200 predaj, Poplatok za spracovanie transakcie je asi dva centy; ak prijmete kreditnú kartu pre toho istého predaji, pravdepodobne budete platiť $ 19.30 alebo viac, ak máte predajne, alebo rovnako ako 30.10 $ ak budete predávať on-line, plus mesačný poplatok. Centralizácie je nákladná, a ťaží iba niekoľko hráčov v ekonomike.

J je pre Javu

Bitcoin-Qt, tiež známy ako Bitcoin jadro, je známy ako referenčnej implementácie. To bolo napísané v jazyku C ++. Avšak, tam sú klienti a knižnice API napísané v Jave.

Ak Bitcoin nie je závislé na jazyku, tak ako vieme, čo klient Bitcoin je čakal, že robí? Výkon tohto softvéru je odvodená od referenčnej implementácie. Takže, táto stránka, ktorá popisuje protokol Bitcoin, je opatrný poznamenať, že to nie je samo o sebe špecifikácie. To používa angličtinu a matematiku popísať protokol založený na C ++ kódu v referenčnej implementácie.

Ak máte záujem o implementáciu Javy z Bitcoin, mali by ste zvážiť, bitcoinj BCCAPI a "bitov bremena", z ktorých všetky sú postavené v Jave.

Klient API Bitcoin alebo BCCAPI je Java knižnica určená pre vytváranie bezpečného ľahkú Bitcoin klientov. BCCAPI pripojí k serveru, ktorý zastáva kladkostroja a sleduje peňaženku bilancie klienta. Server má iba znalosť klientov verejných kľúčov, a nie je v pozícii, aby utrácať prostriedky vlastnené peňaženke klienta. Vzhľadom k tomu, blockchain rastie, teraz okolo 30 GB, to dáva zmysel, že niektorí užívatelia opustí blockchain na serveri.

Bitcoinj je knižnica pre prácu s protokolom Bitcoin. To môže viesť peňaženku

Odosielať / prijímať transakcie bez nutnosti lokálnu kópiu Bitcoin jadra a má mnoho ďalších pokročilých funkcií. Je realizovaný v jazyku Java, ale môže byť použitá z ľubovoľného kompatibilného jazyka JVM: Príklady v jazyku Python a JavaScript sú zahrnuté.

Kúsky Dôkaz je určený na výkonnému serveru blízkej budúcnosti. To je popísané autorom Tamás Blummer ako "moderný modulárny realizáciu Bitcoin má pokročilé funkcie, ako je hierarchický a deterministický peňaženky, heslá šifrované súkromných kľúčov a ľahko naučených fráz prepustí."

Ak nechcete radšej Java, môžete byť schopní nájsť implementáciu Bitcoin v softvérovom jazyk, ktorý sa vám páči. Vzhľadom k tomu, protokol je open source, pokojne vytvoriť vlastné.

K je pre 401K

Áno, Bitcoin sa blíži do svojho 401K. Podľa článku v časopise Forbes, "SecondMarket nedávno začala Bitcoin fond, ale je k dispozícii len pre akreditované investorov, ktorí spĺňajú čistý požiadavku na hodnote. Tieto Winklevoss dvojčatá, známy pre svoje účasti na Facebooku, sa zahajuje Bitcoin ETF dostupné pre všetkých investorov. Toto spustenie fond čelí značným problémom s orientáciou v oblasti regulácie a technologické prekážky, pretože je to jednoducho neznámych vôd. Avšak, ak sa im podarí byť prvý pristúpiť k tejto novej triedy aktív, a oni sa rozšíri Bitcoin horúčka pre masy by mohli byť bohato odmenený. "

Existujú však výhrady. V januári 2014, to bolo jasné, ako by IRS liečiť investície do Bitcoin - ako menu, ako zberateľskú, ako tovar, alebo ako investíciu? Vzhľadom k tomu, samostatne riadené IRAS môžu investovať do spoločností, ktoré majú aktíva, ktoré považujú za Bitcoin, to je asi pravda, že môžete zahrnúť Bitcoin vo svojom 401K. Ak zákony a predpisy sú vaše predovšetkým zdrojom radosti, možno budete chcieť skontrolovať marca 2014 stanovisko IRSon téme.

L je určený pre Legal

Bitcoin je legálne. To je legálne vlastniť to, právne minúť, právne obchodovať s ním. Samozrejme, že je možné ho použiť pre nezákonnej činnosti, ale to bolo vždy platí o akejkoľvek peniaze.

Hoci rôznych miestach (Washington Post Wonkblog, The Atlantic magazine, príde na myseľ) vykonalo nedávno Bitcoin svojho obľúbeného terča lživých tvrdení o tom používané len Ponza schemers a nelegálnych narkotík s ľuďmi. Pravdou je, že Bitcoin nie je zďaleka tak populárne pre nezákonnej činnosti, ako je svetové číslo jedna mena pre všetky veci krikľavými, kriminálne a podvodné: USA dolár. Toľko z veľkých denominácie dolárových bankoviek v obehu sú použité v nelegálnych narkotík transactionsthat môžete nájsť letiskové drog ňuchania psi upozorňovanie na vašu peňaženku jednoducho preto, že ste si priniesli nejaké peniaze so sebou.

Samozrejme, že reakcie zo strany štátnych orgánov, vrátane finančných regulačných orgánov, aby Bitcoin bol zmiešaný. Niektorí členovia Kongresu námietky Bitcoin používaný na miestach, ako je Silk Road a Silk Road 2, s cieľom uľahčiť čo považujú za ilegálny obchod. New York štát vydal, a uzavretý, a znovu navrhla pravidlá poskytnutie licencie Bitcoin. Ak chcete získať predstavu o tom, či je vaše používanie Bitcoin môže byť legálne, regulovaný, obmedzený, alebo zakázané, vo svojom okolí, alebo v mieste, kde máte v pláne cestovať, možno sa vám páči tento šikovný mapand referenčné listing Bitcoin zákonnosti.

Áno, Bitcoin je legálne. Áno, je možné použiť Bitcoin do aktivít, ktoré sú nezákonné. Samozrejme, ak máte obavy o tom mať svoj Bitcoin transakcie na verejné blockchain, možno budete chcieť, aby zvážila off-blockchain transakcie - ktoré budeme diskutovať v budúcom splátky.

Intoduction: A - D | E - H | I - L

Súvisiace správy


Post Bitcoin

Bitcoin Margin Trading Možnosti pre začiatočníkov

Post Bitcoin

Ste niečím z týchto 8 obchodných osobností Bitcoin?

Post Bitcoin

Je Bitcoin anonymný? Tu je kompletná odpoveď

Post Bitcoin

BetChain sa stáva prvým kasínom Bitcoin, ktorý ponúka bezplatné otáčky v najnovších bezplatných rotačných piatkových akciách

Post Bitcoin

Bitcoin News Today - Najhorúcejšie BTC Round Up!

Post Bitcoin

Mince proti Btc-e proti BitStamp - Najlepšie miesto na nákup Bitcoins

Post Bitcoin

2018 Predpovede: Bitcoin Will Crash- CTech

Post Bitcoin

Platobný procesor Bitcoin BitPay má v transakciách 1 milión dolárov denne!

Post Bitcoin

Bitcoin: Francúzsky ekonóm predpovedá deň počítania - Irish Times

Post Bitcoin

Mince Krátka týždenná správa o cenách Bitcoin: 14. - 20. september 2014

Post Bitcoin

Analýza: Bitcoin Price Breaks $ 600

Post Bitcoin

BetChain sa stáva vedúcim kasínom Bitcoin v viacjazyčnej podpore