Bitové základy vysvetlené: MNOs spoločnosti BTC | Slovak.globalsciencecollaboration.org

Bitové základy vysvetlené: MNOs spoločnosti BTC

Bitové základy vysvetlené: MNOs spoločnosti BTC

Vo svojich predchádzajúcich esejí, Bitcoin Základy vysvetlil: ABC BTC, som si prečítal celý rad tém, od "A je pre prijateľnosť" celú cestu do "L je určený pre Legal." Dnes by som chcel povedať, "M je pre... "len jednu vec, ale existuje pomerne dosť dobrých kandidátov. Ja som si vybral tri z nich.

M je pre Multisig, miešanie a baníctvo

Jedným z významných objavov v nasledujúcich rokoch David Chaumfirst priekopníkom digitálnej hotovosť, je potrebné pre schopnosť mať niekoľko podpisov, ktoré potvrdia, že určitá udalosť došlo. Pri vývoji protokol Bitcoin, Satoshi Nakamoto bol veľmi dobre vedomý tejto potreby. Bitcoinprovides pre viac podpisov.

Multisig Peňaženky

Použitie funkcie Multisignature, môžete mať Bitcoin adresu s niekoľkými pridružených súkromných kľúčov, takže budete potrebovať viac ako jeden z nich minúť finančné prostriedky. Môžete určiť, koľko klávesy majú podpísať a mať toľko kľúčov zapojených, ako si prajete. Multisig funkcie úschovy sa nachádzajú v oblasti služieb poskytovaných spoločnosťou, ako Bitratedas rovnako ako o niečo viac hlavného prúdu Bitcoin lokalít, ako je Coinbase. Veľmi detailné informácie o multisig a ďalších funkcií sa nachádza v Bitcoin Príručke pre vývojárov.

Peňaženky predstavovať multisig patrí Greenaddress.itand BitGo. Ďalšia spoločnosť s veľmi aktívnym záujmom o Bitcoin multisig je CryptoCorp. Multisignature peňaženky boli tiež jedným z hlavných bodov rokovania v rozhovore mincí Stručná je s Sam Pattersonof Otvoriť Bazaar.

Bitcoin Miešanie

Miešanie mince je technológia používaná na zníženie expozície vášho súkromia na verejné blockchain. Vďaka tomu, že niektoré bitcoins od ostatných užívateľov spolu s bitcoins ste výdavky, zmiešavacie služba zámerne zamieňa chodník pre užívateľov zapojené.

Bitcoin wiki ponúka 15 rôznych miest s Bitcoin mixovania služby. Samozrejme, že vzhľadom na povahu týchto služieb, užívatelia môžu mať problémy dostať žiadnu náhradu škody, ak sú ich platby nie sú odovzdávané ako bolo požadované. Takže, bez záruky - či kupujúci na pozore.

Tmavé Walletis technológia, ktorá dvojica Bitcoin trávi podobné množstvo medzi svojimi zákazníkmi, a čo-sa mieša svoje mince dohromady pred ich odoslaním príjemcovi, s cieľom umožniť platby ťažšie, aby určila na Bitcoin blockchain. V tomto ohľade je to niečo ako minca práčovňa, okrem toho, že je táto funkcia stala súčasťou zákona o vykonaní platby Bitcoin

namiesto samostatného voliteľnom kroku.

Bitcoin miešanie nutne má svoje obmedzenia. To môže porušovať "platba štruktúrovanie" aspekty niektorých prania špinavých peňazí zákony a predpisy. Tiež pokračuje zapojiť verejnosť Bitcoin blockchain. Takže budete mať niečo ukázať na blockchain, či už používate miešajúca službu, alebo nie, ak si odosielať a prijímať bitcoins priamo.

Banské Bitcoins

Banské Bitcoinhas boli predmetom niekoľkých nedávnych článkov

Bitcoin bude vždy vyžadovať ťažbu, pretože spracovanie transakcií je banská činnosť. Bitcoin mining sa odkazuje na proces objavovania, cez matematiku, ďalších blokov na verejnom blockchain. Baníci sú odmenení čiastočne transakčných poplatkov a čiastočne pridaním nových bitcoins.

Bitcoin mining isthe proces výpočtu hash funkcie nadviazať prostredníctvom dôkaz-of-práca, ďalšieho bloku v blockchain. Protokol Bitcoin určuje, ako ťažké hashovacie funkcia bude na základe koľko počítačov sa podieľajú na ťažbe. Počítač, ktorý správne počíta hash funkcie potrebné na vytvorenie najnovšej blok dostane odmenu transakčných poplatkov a určitý počet nových Bitcoin. Každých pár rokov sa počet nových bitcoins udelená kvapky, až kým sa nedosiahne celková hodnota všetky Bitcoin, ktorá kedy bola vytvorená. Samozrejme ťažba Bitcoin nie je pre každého. Ťažba či Bitcoin stojí itfor vám budú založené na mnohých faktoroch, a jeden by mal vždy poradiť s ťažbou Bitcoin calculatorbefore investovať nejaké peniaze do projektu ťažby.

N je pre siete

Bitcoinuses protokol, ktorý zahŕňa vytváranie sietí. V niektorých ohľadoch, Bitcoin existuje, pretože Internet bol vynájdený.

Späť v roku 1960, Advanced Research Projects Agency ministerstvo obrany je chcel protokol, ktorý by umožnil počítačov v rôznych častiach sveta komunikovať. Počítače v danej budove alebo areálu budov, už boli prepojené spolu v mnohých prípadoch. Často tieto siete zapojený jeden veľký mainframe server, ktorý poskytuje výpočtovej schopnosti mnoho klientskych počítačov alebo "terminály." Úlohy, potom bolo "inter-network" tieto siete počítačov.

Systém vyvinutý na splnenie tejto úlohy bol "riadiaci Transfer Protocol" (TCP) alebo "internetového protokolu" (IP). Na svojej najzákladnejšej úrovni, na internete je protokol dokument, výpis špecifikácií, ako zaobchádzať s rôznymi typmi správ. Podobne Bitcoin na svojej najzákladnejšej úrovni, je protokol dokument, výpis špecifikácií, ako zaobchádzať s transakciou. Je vhodné uvažovať o platobných transakcií ako špecializovaný druh správy.

Protokol Bitcoin nájde rovesníkmi odovzdávaním peer oznámenia vnútri vlastnej siete. Každý uzol ukladá databázu rovesníkmi pre budúce použitie. K natiahnutie tohto procesu Bitcoin používa zoznam počiatočných rovesníkmi, ktoré sú poskytované ručne alebo pomocou dotazu sadu doménových mien Domain Name Server (DNS), ktoré majú automaticky aktualizované zoznamy. Bitcoin má tiež zabudovaný-in zoznamu, ktorý je aktualizovaný čas od času v nových verziách softvéru. Referenčný softvér umožňuje zadať počiatočný rovesníkmi ručne pridaním addr.txt do adresára dát alebo cez parameter AddNode.

O je pre open source, a Off-Blockchain Bitcoin transakcie

Niektoré listy majú viac tém, ako ostatné, a O je jedným z tých listov. Tak, ó je pre open source, a Off-Blockchain Bitcoin transakcie.

Open Source

Jednou zo skutočne dôležitých aspektov bezpečnosti pre užívateľov Bitcoin je skutočnosť, že sa jedná o open source protokol, ktorý je implementovaný pomocou open source softvér. Aby sme pochopili, prečo tomu tak je dôležité, je potrebné pochopiť históriu otvorenej hnutia source softvéru, prinajmenšom veľmi stručne.

Späť v roku 1970, kedy bol micro-počítačový priemysel práve prichádza do existencie, väčšina počítačov boli veľké sálové počítače. Väčšina počítačov boli vo vlastníctve veľkých podnikov, univerzít alebo vládnych agentúr. Väčšina z týchto počítačových systémov prevádzkovaných na koncepte klient-server, kde mainframe poskytované služby pre "hlúpe" svorky alebo neskôr, aby mikro-počítačov. Hardvér a softvér podieľajú bolo všetko vlastné, to bolo všetko vlastnil. Veľa z toho bol držaný veľmi tajné, a to nielen zo strany štátnych orgánov, ktoré majú tendenciu "zaradiť" každú skutočnosť a pojem ako tajomstvo, ale aj spoločnosti, ktoré chceli udržať svoje technické hranu prostredníctvom obchodného tajomstva, rovnako ako patenty a ochranné známky.

Open source movementbegan ako "slobodného softvéru" hnutia. Hlavnou myšlienkou bolo, aby sa niektoré softvér k dispozícii zadarmo. Slobodný softvér nebol zatiaľ len na použitie, ale tiež zdarma aktualizovať. By 1980, mnoho vývojárov počítačových mali záujem nielen pri vytváraní novej proprietárny softvér, ale aj v rozvoji a udržiavaní voľné alternatívy široko používaný softvér. Vývojári nakoniec určí, v roku 1990, že lepší spôsob, ako opísať tento softvér bol hovoriť "open source".

Dokonca aj operačné systémy, ktoré tvoria počítač zapnúť a začať pracovať sa stal open source. Linuxwas prvý operačný systém s otvoreným zdrojovým kódom. Je založený na sálového počítača operačný systém s názvom UNIX. Dnes všetko od spracovania textu na správu databáz, aby softvér webového servera je open source.

Výhodou open source je veľa. Mnoho vývojári sú schopní pozrieť sa na zdrojový kód a pochopiť, presne to, čo softvér robí. Vývojári bežne diskutovať o problémoch s kódom a ako to napraviť. Vývojári, ktorí sú veľmi dobrí v upevňovacím kódu, alebo písať dobrý kód, sú vysoko cenené v priemysle. Často, vývoj open source kód pomáha nový programátor začať pracovať na lukratívne kariéru v návrhu softvéru alebo implementáciu. A čo je najdôležitejšie, pre bezpečnosť, čo open source softvér nie je ľahko vidieť, pochopený a monitorovaný softvérom komunity open source. Tak môže existovať žiadne skryté podprogramy robiť škodlivý monitorovania. Nemôže byť súčasťou programu, ktorý vysiela svoje prihlasovacie údaje, ktoré majú obrovské databázy unbeknownst na vás. Všetko, čo je vonku pod šírym nebom, kde to môže byť skúmaná, kritizoval, a zlepšiť.

Off-blockchain transakciách

Akékoľvek privacy-vedomé užívateľ Bitcoin je vedomý toho, že je verejná blockchain. Ak ste veľmi opatrní, aby vždy použiť samostatné hash adries pre každú transakciu, môžete do určitej miery chráni niektoré aspekty histórie transakcií. Ale je blockchain je tam, na očiach, a môžu byť analyzované všetky druhy výpočtový výkon vládnymi agentúrami, trestné hackermi a iní, a to kedykoľvek. Rovnako tak existujú prirodzené obmedzenia veľkosti blokov, čo znamená, že spracovanie transakcií pokračuje v určitom tempe. Aj keď tieto obmedzenia možno zmeniť v budúcich verziách protokolu Bitcoincore, teraz máme limity.

Umožnením mimo blockchain transakcií, tieto spoločnosti sú zvýšenie flexibility, súkromie a užitočnosť Bitcoin.

P je pre verejnosť

P je určený pre verejnosť, pretože Bitcoin blockchain nie je súkromná. Aj keď si niekedy ešte čítal v tlači hlavného prúdu o anonymityof Bitcoin, pravda je úplne iná. Bitcoin adresy nie sú, napriek tomu priradené osobe rodné číslo alebo iné číslo národnej identity. Vzhľadom k open source povahe protokolu Bitcoin, to by asi bolo veľmi ťažké vynútiť takéto opatrenie totožnosti.

Avšak blockchain je verejná. Táto skutočnosť má samozrejme svoje výhody aj nevýhody.

Verejné blockchain je prístupné a transparentné. Je možné vidieť, čo sa transakcia spracováva ťažobných spoločností a ťažobné farmách. Je možné pochopiť, ako sa ekonomika Bitcoin funguje. Blockchain.infoprovides celý rad informácií a grafy, o tom, čo sa deje v Bitcoin ekonomike, vrátane trhovej kapitalizácie, každodenných operácií, a mnoho ďalších skutočností. Vieme, že veľa o tom, ako sa používa Bitcoin a kým, pretože verejné blockchain.

Na druhú stranu, je možné skúmať blockchain aby sa sledovali peniaze z jednej peňaženky do druhej. Je možné zistiť, dosť o jednotlivých užívateľov, a to najmä v prípade, že zverejní peňaženku adresu na webových stránkach alebo na sociálnych sieťach. Akonáhle je peňaženka adresa spojená s určitou osobou, transakcie zahŕňajúce túto adresu môže byť skúmaná. Tak, to je užitočné mať vaša peňaženka softvér vytvárať samostatné hash adresu pre každú transakciu.

Bitcoin je veľmi otvorený, transparentný a verejné. Biely papier, na ktorom bol založený protokol, a kód jadra Bitcoin softvér sú zverejnené informácie o public domain. Niekto môže vidieť, čo sa deje s Bitcoin pomocou nasledujúcich tém na verejných fórach o aktualizáciách softvéru. K dispozícii je celý segment médií, z ktorých Coinbrief je súčasťou, že správy o ekonomike Bitcoin. A transakcie, ktoré prebiehajú pomocou Bitcoin sú súčasťou verejnej a transparentnej blockchain; Databáza každej ekonomické udalosti v histórii Bitcoin siahajú až do samého začiatku.

Intoduction: A - D | E - H | I - L | M - P

Súvisiace správy


Post Bitcoin

Bitcoin prielom je Fueling Impossible budúce platformy časť 1

Post Bitcoin

10. apríla 2015

Post Bitcoin

Bitcoin a prechod na peniaze

Post Bitcoin

AsiaCoin Prechody do dôkazu výhry

Post Bitcoin

Bitcoin zlyháva ako mena - Engadget

Post Bitcoin

Flexibilné napájanie Bitcoin nebude stabilizovať Bitcoin cenu

Post Bitcoin

Cena Bitcoin sa prejavuje smerom nahor s európskymi bankovými zápornými záujmami

Post Bitcoin

Denník Bitcoin: Canabis Road Hacked, Korbit zvyšuje 3 milióny dolárov, Bitcoin PAC a ďalšie

Post Bitcoin

Nemali by sme sa snažiť prispôsobiť Bitcoin existujúcim právnym štruktúram

Post Bitcoin

Maják Mikeho Hearna by mohol výrazne zlepšiť Bitcoin

Post Bitcoin

Bitcoin prijatie: Progression medzi Top 100 webových stránok

Post Bitcoin

Prečo odborníci spoločnosti Bitcoin sa neboja 50% útoku