Bitcoin Block Veľkosť Ekonomika: objasnenie a revidovanie Argumenty | Slovak.globalsciencecollaboration.org

Bitcoin Block Veľkosť Ekonomika: objasnenie a revidovanie Argumenty

Bitcoin Block Veľkosť Ekonomika: objasnenie a revidovanie Argumenty

V posledných dvoch týždňoch, téma zvýšenie limitu veľkosti Bitcoinblock urobila svoju cestu do reflektora v Bitcoin komunity. Diskusia začala 6. Októbra 2014, kedy Gavin Andresen-the Chief Scientist na Bitcoin Foundation, z príspevku na základoch oficiálnej blogregarding danú problematiku. Andresen povedal, že chce zvýšiť pevný limit veľkosti bloku Bitcoin, ktorý v súčasnej dobe stojí na 1 MB, 50% ročne. Dôvodom je ročný nárast 50% je, že maximálna veľkosť bloku Bitcoin mohli byť zvýšené súčasne so zvýšením šírky pásma, ktoré sú vyrábané každý rok, ktoré dosahujú až 50% ročne, čo by umožnilo sieť Bitcoin škálovať bez pozvania škodlivý spam transakcie do blockchain.

Po tomto počiatočnom blogu cirkuluje komunity, pár ľudí zvýšila námietky proti zvýšeniu limitu z ekonomických dôvodov; mali obavy, že by neustále zvyšuje limit veľkosti bloku riadi baník poplatkov až na neziskové úrovni, čo by zase Bitcoin minersaway a oslabiť sieť. Andresen reagoval 16. Októbra 2014 s ďalším príspevku na blogu nadácie s názvom "BLOCKSIZE Economics" V tomto príspevku, Gavin hovorí, že:

Argumentom pre nedovoliť ľubovoľne veľkých blokov: je nutná maximálna veľkosť bloku vytvoriť umelý nedostatok, aby transakčné poplatky neklesajú k nule, takže baníkov bez príjmu, čo vedie k nie dobývanie a smrťou siete.

Avšak, ekonomická teória hovorí, že v konkurenčnom trhu, ponuka, dopyt a ceny nájdete rovnováhu, kde sa cena rovná medzným nákladom na dodávateľa plus niektoré čistého príjmu (pretože dodávatelia môžu vždy vybrať niečo výhodnejšie svoj čas alebo peniaze).. Takže s absolútne žiadne umelé limity pre napájanie (ako maximálna veľkosť bloku), transakčné poplatky by sa znížil k marginálnym nákladom baníci platiť.. Ale nie je nulová.

Moja reakcia na Gavinovou Použitie Economics zastávať Zvýšenie Limit velkosti Bitcoin Block

Po prečítaní tohto príspevku blogu, všimol som chybu v ekonomickej teórii, že Andresen ojazdenými alebo aspoň to, čo som si všimol byť chybné teórie, a rozhodol sa napísať článok odozvy. Po prečítaní vyhlásenie, že "poplatky za transakcie by sa znížil na hraničnom nákladom Bitcoin minerspay.. Ale nie je nulová," Spoznal som ho ako využitie nákladov teórie produkčné hodnoty. Táto teória je chybný, a dal som súhrnné vyvrátenie k teórii vo svojom pôvodnom článku, takže nebudem tak urobiť tu.

Andresen v skutočnosti čítal môj článok, a reagoval na neho na Twitteri. Po niekoľkých back-a-ďalej pripomienky, Andresen ma obvinil stavať slamený muža proti nemu s tým, že on nebol vlastne používať náklady na teóriu produkčné hodnoty. Bol to vtedy tak láskavý, aby mi dal svoju e-mailovú adresu, aby sme mohli diskutovať o téme v ďalších podrobnostiach; Využil som túto príležitosť a poslal mu správu, akonáhle to šlo, vysvetľuje svoju pozíciu. Medzi moje súkromné ​​korešpondenciu s Andresen, užitočné komentár k článku samotnom od Daniel Krawisz, a reexamination Andresen v blogu, mám pocit, že je potrebné revidovať svoju reakciu na zabezpečenie toho, aby sám seba, Andresen, a každý, kto čítal môj predchádzajúci článok má jasný a správny pohľad na ekonómiu veľkosť bloku Bitcoin.

Môj revidovaný Reakcia na Gavinovou Použitie Economics vo svojom blogu príspevok o Bitcoin veľkosť bloku

 

Teória, že Andresen citovaný je vlastne opis rovnomerne rotujúce hospodárstva (ERE). V ERE, náklady vo výške príjmov, nie je tam žiadny zisk a úroky nabiehajú na vlastníkov výrobných faktorov. Že teória je správna, a preto nemám dôvod ju vyvrátiť. Tam, kde som bol zhodený však je, keď Andresen tvrdil, že baník poplatky by nemala klesnúť pod nákladoch uhradených Bitcoin minersonce to vyplýva ERE:

Takže s absolútne žiadne umelé limity pre napájanie (ako maximálna veľkosť bloku), transakčné poplatky by sa znížil k marginálnym nákladom baníci platiť.. Ale nie je nulová.

Stále verím, že toto tvrdenie je v skutočnosti falošná a že nepriamo zamestnáva náklady na teóriu produkčné hodnoty. Ak je úplne nemožné, aby transakčné poplatky klesnúť pod náklady baníci platiť prevádzkovať svoje stroje, potom tieto poplatky musí byť stanovená podľa týchto nákladov. Ako som už preukázal vo svojom pôvodnom tvrdení, že tvrdenie je nepravdivé. To, čo Andresen mal povedal, bolo, že poplatky by nemala klesnúť pod rovnovážnu cenou, ktorá je usadená na dosiahnutie ERE. Lebo nie je vyrovnanie nákladov a príjmov, ktoré vytvárajú rovnováhu; Skôr to vyrovnanie je dôsledkom rovnováhy. To, čo skutočne vytvára rovnováhu, čo vedie k ERE, je vyrovnávanie ponuky a dopytu.

Naznačovať, že Andresen tvrdenie nie je v poriadku, pretože sa používa nesprávne slová môžu zdať ako sémantické slovné hry. Avšak, v ekonomike, je nevyhnutné, aby presnej terminológie byť použitá, pretože ako vidíme tu, to môže znamenať rozdiel medzi dokonale zvuku uzávierky a vykonávanie ťažko chybné ekonomickej teórie.

Po objasnení pozície Andresen, hoci, mám stále výhrady k spôsobu jeho argumentu-hoci inú. Musím súhlasiť s argumentom Andresen, že baník poplatky by nemala klesnúť pod určitú rovnováhu vzhľadom k tomu, že sa rovnomerne otáča ekonomika môže vlastne nikdy dosiahnuť v reálnom svete. ERE a podobné koncepty, sú iba teoretické konštrukty, vyvinuté a používané ekonómami zjednodušiť situácií reálneho sveta, aby pochopil tieto situácie. V skutočnosti však nemožno nikdy dosiahnuť tieto teoretické rovnováhy.

Aby ERE byť stanovená, ponuka a dopyt by mala zostať nekonečne konštantná; spotrebitelia by sa nikdy nezmení svoje preferencie, a tam mohol byť v súbore produktov žiadne zmeny dostupné pre výrobu. Je zrejmé, že je ťažko prípad v reálnom svete. Ceny sú neustále kolíše, čo znamená neustále sa meniace spotrebiteľské preferencie, čo posúva alokáciu zdrojov v rôznych úrovniach kapitálovej štruktúry. Vidíme to v kolísaní Bitcoin je cena, aj keď existujú aj iné faktory v hre tam. Okrem toho, nielen že prívod a dopyt neustále vyvíjajú, teoretická rovnováha ponuky a dopytu je tiež neustále presmerovanú v dôsledku jeho stále sa meniacich determinanty. To znamená, že aktuálna trhová cena pre potvrdenie Bitcoin transakcie bude vždy buď nad alebo pod teoretickej rovnováhy a jeden rovnováha nemôže byť prišpendlený nadol. To znamená, že je v skutočnosti veľmi možné, aby poplatky, ktoré majú klesnúť pod nákladoch uhradených Bitcoin baníkov.

Avšak, ako som uviedol vo svojom pôvodnom článku, veľkosti, či Bitcoin blok obmedzená alebo nie, nebude mať žiadny významný vplyv na banských poplatkov. Ak je limit zvýšený, a dostupný priestor prevyšuje dopyt po potvrdení transakcie bude Bitcoin baníci jednoducho vyrobiť menšie bloky, aby poplatky od pádu pod ziskovú úroveň. V prípade, že lehota nie je dostatočne zvýšená, potom poplatky porastú kompenzovať prebytok dopytu. Takže, aj keď je možné, že poplatky, ktoré majú klesnúť pod ziskové úrovni, pevný limit veľkosti Bitcoin bloku nemôže robiť nič k náprave padajúce poplatkov. Padajúce poplatky sú nakoniec výsledkom trhu, nie v dôsledku Engineering Bitcoin protokolu. Aký je limit na Bitcoin veľkosti bloku by mali byť použité pre, ale je postupne zvyšovať škálovateľnosť siete a zároveň ju chráni pred spamom.

Naviac pokiaľ poplatky spadajú pod túto ziskovú úroveň Bitcoin mining obtiažnosť sa presmerovať, takže poplatky ziskové ešte raz. Avšak, taký presmerovanie animácie by znamenalo, že úlohou potvrdzujú transakcia bude zaradený k menšiemu počtu a slabším baníkov, čo činí Bitcoin siete je bezpečný. Tento problém je niečo, čo Andresen aj ja sa zhodujú v; pretože limit veľkosti bloku Bitcoin nemá žiadny významný vplyv na poplatkoch, pevný limit, alebo jeho nedostatok, nemôže urobiť nič, aby boj proti padajúcim poplatkov, čo znamená, že obmedzenie veľkosti bloku Bitcoin nemôže zabezpečiť bezpečnosť siete v žiadnom prípade. Niektoré iné riešenie je o vydanie zabezpečenie siete potrebné.

Záver a ospravedlnenie pána Andresen

Je jasné, že som nepochopil ekonomický argument, Gavin Andresen, hoci sa domnievam, že je spravodlivé povedať, že môj nedorozumenie pochádza z nepresného použitia ekonomickej terminológii. Stále existuje nezhoda medzi nami, aj keď, pretože argumentácia Andresen spolieha na dosiahnutie ERE-niečo, čo sa nemôže stať v reálnom svete.

A konečne, mám pocit, že musím rozšíriť ospravedlnenie pánovi Andresen o titul mojom predchádzajúcom článku ( "Gavin Andresen je zlé"). Bolo to veľmi poburujúce názov a musím priznať, že som si vybral, pretože som si myslel, že by bolo chytľavé. Mnoho ľudí tvrdí, že pomocou chytľavé alebo "clickbait" tituly sa nejakým spôsobom šírenia FUD alebo sa zúčastňujú nepresné žurnalistiky. Ale v mojom krátkom čase ako (amatérskeho) novinár, som zistil, že väčšina Najistejšie spôsob, ako priviesť čitateľa na stránkach píšete pre je vytvoriť také tituly pútavého.

Avšak, takéto tituly musí byť vybraný v rozumných medziach, a oni by mali vždy zabrániť bezdôvodnému neúctu voči subjektom článku. Nepodarilo sa mi udržiavať správnu hladinu diskrétnosť pri voľbe titulu pre mojom predchádzajúcom článku, a ja dúfam, Andresen prijme moje ospravedlnenie, pretože som naozaj nemal v úmysle zbytočne urážať alebo ohovárať ho.

Súvisiace správy


Post Bitcoin

Bitkavý medveď Peter Schiff sa zdvojnásobí: Dokonca aj za 4 000 dolárov je to stále bublina - Coindesk

Post Bitcoin

Bitcoin Ťažba môže byť výhodnejšie čoskoro

Post Bitcoin

Denná správa Bitcoin: Platby Bitcoin pre spoločnosť Newegg.ca, partnerov spoločnosti Apriva s GoCoin a ďalšími

Post Bitcoin

Bitcoin Domain Name BTC.com Predané za 1 milión dolárov USD!

Post Bitcoin

Mince Krátka týždenná správa o cenách Bitcoin: 7. - 13. september 2014

Post Bitcoin

Denník Bitcoin: Canabis Road Hacked, Korbit zvyšuje 3 milióny dolárov, Bitcoin PAC a ďalšie

Post Bitcoin

Bitcoin milionár: Top 5 Bitcoin milionári

Post Bitcoin

Bitcoin smerujúci na 0,00 $ a veľa stratí všetko, keď bublina vybuchne - varuje investor Peter Schiff - RT

Post Bitcoin

Mince Krátka týždenná správa o cenách Bitcoin: 28. september 2014 - 4. október 2014

Post Bitcoin

Argentína Bitcoin Exchange Lost Bank accounts

Post Bitcoin

Armory Technologies uverejňuje aktualizovanú verziu svojej peňaženky Bitcoin po zabezpečení investícií vo výške 600 000 USD

Post Bitcoin

Byť čestný