Bitcoin Foundation rada voľby: Jim Harper, Olivier Janssens, alebo to dokonca vec? | Slovak.globalsciencecollaboration.org

Bitcoin Foundation rada voľby: Jim Harper, Olivier Janssens, alebo to dokonca vec?

Bitcoin Foundation rada voľby: Jim Harper, Olivier Janssens, alebo to dokonca vec?

Bitcoin Foundationis súčasnej dobe konania volieb odtokovej pre dvoch z jeho palube miest. Jeden z týchto dvoch miest je v súčasnej dobe v držbe Gavin Andresen

Ale jeho termín vyprší, a druhý bol držaný Jon Matonis, až do jeho rezignácie v októbri roku 2014. Primárne voľby skutočne došlo medzi 13. Februára a 19. Februára, ale žiadny z kandidátov získal 50% + schválenie hodnotenie potrebné nároku sedadlo. Prvých 4 kandidáti boli Oliviera Janssens, Jim Harper, Bruce Fenton, a Michael Perklin, dostane hodnotenie schvaľovacie 46,7%, 41,2%, 30,9% a 30%, resp.

Vzhľadom k tomu, bude rozhodujúcich voľbách sa bude konať, ktorý začína v utorok, 24. Februára 2015 a potrvá do piatku 27. Februára 2015.

Úloha v Bitcoin Foundation rady

Cieľom nadácie Bitcoin podľa svojich stanov, je: "podporovať a chrániť ako decentralizované, distribuované a súkromné ​​povahy Bitcoin distribuované digitálne mena a transakčné systém, rovnako ako individuálnej voľby, účasť a finančné súkromie pri použití ako systémy. " Aj keď to je ušľachtilý cieľ, a Nadácia bola založená na dobrý účel, to je účinnosť pri dosahovaní to uviedla cieľ bol trochu nevýrazný. V skutočnosti, v čase, nadácií alebo členmi je to dosky, zdá sa, že sa sťahoval v opačnom smere.

Okrem toho sa Bitcoin Foundation bola zapojená do lobovania na "zastúpenie" v Bitcoin, bez toho by v skutočnosti robiť veľa ovplyvniť regulačné štruktúry tak či onak, ako je New York Bitlicense, sú vyvíjané. Samotný akt zapojiť sa do tohto druhu činnosti sa zdá ísť proti svojej vlastnej stanovy.

Skôr než na tvar regulácie, čo je oblasť, ktorá organizácia má malú moc, že ​​by boli zamerané na ďalší dôležitý aspekt rozvoja jadro protokol Bitcoin. To znamená, že keďže BlowBack súvisí s predchádzajúcimi uvedené opatrenia, zdá sa, že organizácia má ustúpil trochu o týchto otázkach, a môže byť viac sa zamerať na rozvoj Bitcoin (s výnimkou pána Pierce, ktorý je stále podporujúce Tether).

Takže to, čo je úloha rady? Je ťažké povedať, v tomto bode, ale ja by som predpokladať, že by mala byť pri rozhodovaní o tom, čo aspekty protokolu Bitcoin je potrebné pracovať. Samozrejme, niekto môže technicky fungovať na protokole Bitcoin je, a prípadné zmeny musia byť "schválený" konsenzom siete. Tak, za čo Gavina Andresen, a hŕstka ďalších vývojárov, ktorí aktívne pracujú na vývoji Bitcoin, trochu smerom, naozaj sa zdá byť veľmi málo, že predstavenstvo Bitcoin nadácie by mal robiť.

Samozrejme, to je skvelé, že platí Gavina rozvíjať Bitcoin. Podľa môjho názoru sú všetky času a zdrojov, že nadácia by mala byť zameraná na nájdenie viacerých príslušných vývojárov, aby mu pomôcť, pretože to bude mať oveľa väčší vplyv ako čokoľvek, čo je pravdepodobné, že dosiahnuť.

Hlasovanie v Bitcoin Foundation voľbách

The Bitcoin subreddithas viac ako 150.000 predplatiteľov. Bitcoin communityas celok je mnohokrát väčšia ako to, že sa skladá z jednotlivcov zo všetkých predstaviteľných oblastí života.

Takže, kto je oprávnený voliť vo voľbách Foundation rady Bitcoin Sedadlá? No, Bitcoin Foundation má asi 1500 členov a tých členov, tak tí, ktorí "aktivovanej" svoje členstvo oprávnených voličov. Požiadavka aktivácia bol nový postup, že mnohí členovia ani nevedel, bolo potrebné, čo malo za následok iba 323 jedincov hlasovanie vo voľbách. Registrácia alebo "aktivácia", bol znovu povoliť po prvom hlasovaní, a skončil dnes, takže číslo by malo byť vyššie u rozhodujúcich voľbách... Ale, aj keď každý člen nadácie Bitcoin aktivuje svoje členstvo, a hlasuje v odtoku, ktorý je stále len zlomok vo výške 1% z celej komunity.

Bitcoin Foundation nepredstavuje Bitcoin vôbec. Zakladajúcimi členmi boli iste extrémnej Bitcoin fanúšikovia... Ale aj zakladajúci členovia sám mal problémy.

Jeden zo zakladajúcich členov, ktorý práve opustil Foundation, je Mark Karpeles. Ako väčšina z vás vie, že bol vlastníkom Mt. GOX a stratil, alebo ukradol viac ako pol milióna bitcoins.

Tiež, tam je Charlie SHREE, predtým generálny riaditeľ BitInstant, ktorí v poslednej dobe svoju vinu na "napomáhanie nelicencované prenosu peňazí". Bol odsúdený na dva roky väzenia.

Samozrejme, pána SHREE zločin sa nezdá, aby sa zmestili svoj trest. Nemal ublížiť, ani ukradnúť, kohokoľvek. Proste sa predáva bitcoins na jedinca, ktorý je použitý na Hodvábnej ceste. Bohužiaľ, prosba obchod bol pravdepodobne tou správnou voľbou. Keby odmietol, že môže byť odsúdený za "zločiny" s oveľa tvrdšie tresty.

Na druhú stranu, Gavin Andresen a Satoshi, tvorca blockchain, sám bol dva ďalšími zakladajúcimi členmi a oni sú dvaja ľudia, ktoré prispeli najviac k vytvoreniu Bitcoin, ako ju poznáme dnes. Počiatočná vízia nadácie Bitcoin môže byť pozitívne, s podporou zo strany komunity, ale niečo bolo stratené v priebehu niekoľkých posledných rokov.

The Bitcoin základy ľudovej fatálna chyba je samotná doska

Bitcoin bol vytvorený byť decentralizované, distribuované riešenie rozbité centralizovaného finančného systému. Bitcoin má potenciál prekračovať financie a vytvárať decentralizovaných sietí a systémov pre spracovanie široké spektrum priemyselných odvetví a potrieb... Aj keď to je vykonané pomocou postranných reťazcov alebo odnoží z chrbticovej siete Bitcoin je.

Bitcoin Foundation je centralizovaná skupina vytvorila na ochranu a podporu Bitcoin. Slovo "centralizované" je ten problém. Decentralizovaný systém nepotrebuje centralizovanú skupinu, aby ju zastupovala... A to platí najmä, keď sa domnieva, že predstavenstvo Bitcoin nadácie je ďalšia vrstva centralizácia v hornej časti centralizovanej organizácie. Protokol Bitcoin je hmatateľným dôkazom toho, že decentralizovaný systém je efficientthan centralizované jeden. To isté možno povedať o ostatných decentralizovaných, peer-to-peer a softvéru, ako je napríklad BitTorrent protokolu. Bitcoin Foundation by boli vytvorené podobným spôsobom, prípadne s využitím Bitcoin samo o sebe vytvoriť decentralizované organizácie rozhodovať o tom, ako sa chrániť, podpory a zlepšenie Bitcoin.

Aj keď to môže znieť trochu nadbytočné, vzhľadom na potrebu konsenzu medzi Bitcoin minerswithin samotnou siet ', nie je to ťažké obrázok o koľko lepšie by decentralizovaná Bitcoin Foundation byť. All-inclusive organizácie s členstvom len vyžadujúce, kto chce byť členom, s decentralizovaným hlasovanie o drobné problémy, a akýkoľvek "výdavky" sa rozhoduje ten, kto je ochotný darovať finančné prostriedky na dosiahnutie akejkoľvek ciele sú stanovené. V skutočnosti, nedávne spustenie Lighthouseprovides jeden z dielikov potrebných k výstavbe takéhoto systému. Nebol by som vôbec prekvapený, keby nejaký developer, alebo skupina vývojárov, sa rozhodol vziať na tomto projekte, alebo niečo podobné, príp.

Dovtedy Bitcoin Foundation je stále tu, ale je len tieňom toho, čo mnohí očakávali, že sa stane. Táto voľba vlastne nie je vôbec dôležité, a ak nie je táto skupina pracuje na nejakú neznámu, veľký projekt nadácie sám sa zdá do značnej miery irelevantné.

Súvisiace správy


Post Bitcoin

Bitcoin Block Veľkosť Ekonomika: objasnenie a revidovanie Argumenty

Post Bitcoin

6 reštaurácií, ktoré prijímajú Bitcoin

Post Bitcoin

Bitcoinova budúcnosť závisí od vás

Post Bitcoin

Európska komisia, aby dodržiavala nariadenie o biotopoch

Post Bitcoin

Bitcoin novinári: Etika vlastníctva Bitcoin

Post Bitcoin

Bitcoin učí libertovcov všetko, čo nevedia o ekonomike - The Washington Post

Post Bitcoin

12 úžasných Bitcoin Memes

Post Bitcoin

Bitcoin Mining Centralizácia: Trh sa sama stanovuje

Post Bitcoin

Správna analýza cien bitových cien Časť 1: Metodológia

Post Bitcoin

7 Online firmy Momentálne akceptujú Bitcoin

Post Bitcoin

BetChain sa stáva vedúcim kasínom Bitcoin v viacjazyčnej podpore

Post Bitcoin

Mince Krátka týždenná správa o cenách Bitcoin: 7. - 13. september 2014