Bitcoin Mining: Príručka pre začiatočníkov | Slovak.globalsciencecollaboration.org

Bitcoin Mining: Príručka pre začiatočníkov

Bitcoin Mining: Príručka pre začiatočníkov

Medzi mnohých inovácií Bitcoinoffers, jeden z jeho najdôležitejších aspektov je, že je možné získať prostredníctvom vyhľadávania. Tým, že kombinuje mnoho technológií, Satoshi Nakamoto, pod pseudonymom tvorca digitálneho mena priniesla niečo jedinečného k novému veku ekonomiky. Digitálne mena, ktorá môže byť vyťažené v stabilnom, deflačné sadzby za pomoci výpočtových strojov, tento spôsob účinne bojuje s hyperinfláciou.

V tomto sprievodcovi budeme prechádzať, ako je možné získať mince cez Bitcoin Miningand tiež, ako to urobiť so ziskom.

Ako Bitcoin banské diela

Ako je zrejmé z Bitcoin wiki

Miningis proces pridávania transakčné záznamy k verejnému knihy Bitcoin v minulých transakcií. Táto kniha o minulých transakcií sa nazýva blockchainas to je reťazec blokov.

Jednoducho povedané, baníci prispievať ich výpočtový výkon do siete. Týmto spôsobom pomáhajú overiť transakcií a registráciu do blokového reťazca, verejné knihy každý Bitcoin transakcie kedy je zaznamenaný. O každých 10 minút blok zistených baníkov a každý baník je odmenený v závislosti na tom, koľko hashrate on prispieva k sieti.

History of Mining Bitcoins

V počiatkoch Bitcoin existencie, Satoshi, sám bol jedným z mála baníkov. To bolo oveľa jednoduchšie vtedy naozaj málo ľudí bolo baníctvo, a to bolo väčšinou vykonáva pomocou CPU. Nebude to trvať dlho, aby si vývojári začať vytvárať GPU baníkov. Dokonca aj v prvých dňoch Bitcoin Mining môžeme vidieť Satoshi sám diskutovať ťažbu GPU. Zdá sa, že GPU mohla vykonávať výpočty proces Bitcoin Mining vyžaduje oveľa rýchlejší než akýkoľvek procesor, takže neskôr na predstihol väčšinu hashrate siete. V roku 2010 ako prvý Bitcoin Mining bazéna, bol uvedený do života. Bazén je miesto, kde baníci spojiť svoje ťažobné výkon objaviť bloky rýchlejšie. Blok Odmenou je potom rozdelený medzi všetky baníkmi, ktoré prispievajú do fondu podľa ich hodnoty hash, ktoré boli predložené.

Súčasný stav Bitcoin Mining: ASIC a viac

Od tej doby, výťažok Bitcoin je teraz čoraz viac konkurencieschopnejšie ako inokedy. Po raketový vzostup o Bitcoin je cena v roku 2013 a videl, koľko veľa z skorých adoptívnych rodičov sa o ňu, mnohí začali s ohľadom na Bitcoin Mining ako investíciu. Spoločnosti začali budovať a predávať ASIC čipov, ktorý sa špecializuje na riešenie SHA-256algorithm (šifrovacie hash funkcia Bitcoin používa). Hashrate Dobývací siete bola v neustálom vzostupe. Banské sieť Bitcoin stala najmocnejšou výpočtovej networkto vôbec existujú, a dokonca až do dnešného dňa ASIC výrobcovia sú stále súťažiť o vytvorení silnejšie stroje pre ťažbu Bitcoin.

ASIC teraz drží takmer celý podiel na celkovej hashrate, výťažok s GPU je teraz považované za zbytočné, pretože súťažiť s ASIC, ktoré sa špecializujú na ťažbu Bitcoin pomocou počítačových grafických kariet je nemožné. V poslednej dobe sa Bitcoin cloud mining je tiež stáva trendom. Ťažba Cloud je, keď ľudia prenajať ťažobné zariadenia na ťažbu za nich, ktorí chcú dosiahnuť zisk týmto spôsobom. Aj napriek tomu, že ťažba cloud nevyžaduje veľa technických znalostí, a je spôsob, ako ťažiť Bitcoin s menším úsilím, nie je to považované za najvýhodnejšie riešenie. Táto príručka, bude so zameraním na ťažobné hardvéru.

Bitcoin Mining and You

Od tejto chvíle môžete byť zvedaví, veľký, ale ako sa dostanem do bane Bitcoin sám? No, prvá vec, ktorú budete chcieť urobiť, je vidieť, ako moc (a to aj v prípade) ťažba Bitcoin môže byť ziskový pre vás. Ziskovosť a lámanie dokonca je kľúčový, pokiaľ ide o ťažbu Bitcoin. Či Bitcoin mining je worthwhilefor vy, alebo nie, závisí od mnohých faktorov. Tie by nechcel utrácať peniaze kúpiť stroj, ktorý by vás platiť viac za elektrinu, než to, čo robí v bitcoins za deň. To záleží na tom, koľko ste ochotní investovať do nákupu banské stroj, ale aj na špecifikácie stroja. Oni kľúčové prvky by ste mali byť pri pohľade na cenu vedľa stroja sú to hashrate a spotrebu energie. Hashrate sa zvyčajne meria v Tera hash za sekundu (Th / S), kde jedna Tera hash je tisíc Giga hash (GH / s). Ďalšou zložkou je potrebné pozrieť sa na príkon počítači samozrejme. Máme užitočným toolto výpočet stroje ziskovosti, ako aj obtiažnosť.

Posledná veľmi dôležitá vec, ktorú treba vziať do úvahy, pokiaľ ide o výpočet ako výnosné baník môže byť, je obtiažnosť siete. Banské sieť Bitcoin upraví podľa toho, koľko energie hashovanie používa na banských bitcoins. Takže ak začnú ťažiť viac baníkov, obtiažnosť zvyšuje. A to ešte je na neustálom vzostupe. Takže pričom toto do úvahy, čo musíte pochopiť je, že ak si udržať ťažbu so stabilným transformačné energie, ale celkový hashrate sieť je sa zvyšuje, po each14 deň obtiažnosti re-cieľ odmeny budete dostať za každý blok váš bazén nájde vôľa byť o niečo menšia.

Takže teraz viete, ako Bitcoin banských diel a zároveň, ako vypočítať ziskovosť Bitcoin baníka. Ak vezmeme do úvahy, že ziskovosť je kľúčovou súčasťou ťažby Bitcoin, malo by teraz mali byť pre vás jednoduchšie zistiť, ako výnosné baník je. Ale neponáhľajte a začať hľadať pre ťažbu hardvér ešte, tu je niekoľko vecí, ktoré by ste sa mali vyhnúť, keď sa pozerá na nákup baníka.

Predobjednávky: Veľa hororové príbehy sa objavili od pre-objednávanie ťažobné hardvéru. Aj napriek tomu, že človek môže ťažiť z podstúpenie rizika, pokiaľ ide o výťažok Bitcoin, mali by ste mať tie hrôzostrašné príbehy v mysli a skúsiť hrať na istotu. Jedným z najrozšírenejších príbehov je failureof známy výrobca Bitcoin ASIC, Butterfly Labs, dodať objednaný baníkov včas. O niekoľko mesiacov neskôr po sľúbených dodacích termínov, kedy oni boli konečne pripravení dodať, že ťažobné stroje boli k ničomu, vzhľadom k masívnemu nárastu obtiažnosti. Takže ak máte čo do činenia s firmou, ktorá sa ukázala byť dôveryhodní v minulosti, mali by ste nikdy vziať na seba riziko pre-objednávanie hardvér, ktorý je tvorcovia nikdy podarí splniť sľúbené doby. A to nás privádza k ďalšej vec, ktorú by sa mali vyhnúť, ak hľadáte ku kúpe Bitcoin baníka.

Podvodníci: Vždy by ste mali skontrolovať povesť firmy pred zakúpením hardvéru z nich, a to by nemalo byť ťažké. Väčšina ASIC výrobné / ďalej predávajú firmy sa snažia udržať pozitívny imidž a komunikovať s komunitou Bitcoin prostredníctvom fóra a komunity. Kontrola povesť firmy by malo byť tak jednoduché, ako hľadať to meno v bitcointalk alebo / r / bitcoinand / r / bitcoinminingThis spôsobom môžete ľahko skontrolovať povesť firmy a uvidíte, ako spokojní sú ľudia s ich produktmi.

Zhrnutie: Nie Každý musí byť Bitcoin Miner

Ako môžete vidieť, výťažok Bitcoin nie je jednoduchá vec. Dúfam, že thatthe mýtus lenivé baníka je teraz odhalený pre vás. Po zoznámení sa to všetko, mnoho ľudí sa pýta otázka, nebolo by jednoduchšie kúpiť Bitcoin priamo? A odpoveď je áno. V skutočnosti nákup Bitcoin priamo, je jednoduchšie, ako ísť cez proces výberu a spustenie Bitcoin baníka. Investícia do cene je dobrým riešením, ak nechcete ísť cez mnoho úsilia s ťažbou, pretože aj keď ste skončili rozhodovaní o kúpe baníka, ťažkosti sa nevykonáva, keď to príde.

Aj napriek tomu, že väčšina firiem sa snaží, aby to tak jednoduché, ako je to možné nastaviť a spustiť svoj baník stále vyžaduje určité technické zručnosti a znalosti a možno budete musieť stráviť nejaký čas studyinghow sa tak stane skôr, než sa rozhodnete objednať baník. Čo je isté je to, že ťažba sa svojím vlastným hardware nie je pre každého, aspoň nie viac. Je to ako konkurenčného technologického pretekov v zbrojení, ktoré sa neustále postupujúci, nemali by ste vadiť, keď nemáte pocit, že pomocou svojho vlastného hardvéru ťažiť Bitcoin je vec pre vás. Ak si napriek tomu chcete dať výťažok strelu však dávať pozor na nadchádzajúce uvedenie na Bitcoin cloud ťažby.

Súvisiace správy


Post Bitcoin

Byť čestný

Post Bitcoin

Bitcoin Block Veľkosť Ekonomika: objasnenie a revidovanie Argumenty

Post Bitcoin

Bitové základy vysvetlené: MNOs spoločnosti BTC

Post Bitcoin

Denník Bitcoin: Fidor Bank používajúci Ripple, Huobiho dôkaz rezerv a ďalšie

Post Bitcoin

Príručka pre začiatočníkov na ťažbu Bitcoins

Post Bitcoin

Bitkavý medveď Peter Schiff sa zdvojnásobí: Dokonca aj za 4 000 dolárov je to stále bublina - Coindesk

Post Bitcoin

27. apríla 2015

Post Bitcoin

Bitcoin prevodník meny - Ako previesť Bitcoin na USD

Post Bitcoin

Čo je súkromný kľúč Bitcoin, ako ho používať, udržujte ho v bezpečí!

Post Bitcoin

Výnosný Bitcoin Cloud Mining: Bitcoin ťažba bez námahy

Post Bitcoin

Bitcoin Exchange OKCoin rezervy na 104%

Post Bitcoin

Je Bitcoin ťažba stojí za to?