FATF: Bitkoin pozitívny, ale riskantný pre vlády | Slovak.globalsciencecollaboration.org

FATF: Bitkoin pozitívny, ale riskantný pre vlády

FATF: Bitkoin pozitívny, ale riskantný pre vlády

The Financial Action Task Force (FATF), nezávislá medzivládna agentúra vydala paperon Bitcoin. FATF pracuje tohelp vlád Arou cez Wikimedia Commons "width =" 60 "height =" 104 "style =" display: none; visibility: hidden; "/> nd svet zabrániť finančnej kriminalite, najmä praniu špinavých peňazí a financovania terorizmu. Papier, že pracovná skupina vydala o Bitcoin zahŕňa výhody, ktoré ponúka digitálny mene a možných rizík spojených s používaním Bitcoin. Hoci pokrytie Bitcoin's- a krypto-menu pre všeobecné výhody bol úplne pozitívne, papier je hlavný dôraz bol kladený na "riziká" vytvorenými Bitcoin. Aj keď jedinec, ktorý urobil zbežný čítaní tohto článku môže veriť, že Finančná akčná pracovná skupina sa zaoberá ochranou osôb, ktoré používajú Bitcoin- pretože ich tvrdenie, že by robil Bitcoin to ťažké zločiny spáchané voči osobám, ktoré majú byť solved- cielenejšie čítanie odhaľuje skutočný zámer správy. Táto správa FATF je naozaj nejde o bezpečnosť spotrebiteľov vôbec, ale skôr s th e hrozba, ktorá predstavuje Bitcoin k násilnému vládnej moci.

Prvá polovica tejto správy je strávený vymedzenie pojmov pre čitateľov, ktorí sú oboznámení s krypto-meny. To rozlišuje medzi "centralizovanej virtuálnej meny" a "cryptocurrencies." Dokument tiež vysvetľuje veci, ako baníci, peňaženky, výmen a Tor. Potom začína v dolnej časti 8thpage sa Task Force dáva krátky odsek o výhodách používania Bitcoin.

Tento krátky odsek o "legitímne" využitie Bitcoin načrtáva niektoré z nespočetných pozitívnych vecí, ktoré pochádzajú z používania Bitcoin. Dokument uvádza, že Bitcoin je "zvýšiť efektivitu platby" a "znížiť transakčné náklady pre platby a prevody fondov." Bitcoin môže tiež, podľa správy, uľahčiť mikro-platby v obchodoch, takže podniky môžu speňažiť tovar a služby, ktoré boli predtým ťažké na cenu. Naviac je Task Force písal o tom, či používanie Bitcoin mohol podstatne reformovať globálny trh prevod. Vzhľadom k tomu, zo svojich okamžitých platieb a extrémne nízke transakčné poplatky, Bitcoin môže robiť to oveľa menej nákladné pre jednotlivca posielať peniaze priateľom alebo členom rodiny v ochudobnených krajinách. Používanie Bitcoin týmto spôsobom by sa priamo súťažiť s tradičnými službami bezhotovostný prevod bankových riadené, ktoré majú obrovské medzinárodné transakčné poplatky, ktoré robia to veľmi drahé, pre ľudí posielajú peniaze tým, ktorí sú v núdzi z nich. Preto Bitcoin môže pomôcť zdvihnúť milióny ľudí v rozvojových krajinách z chudoby tým, že zvyšuje množstvo súkromné ​​finančnej pomoci zaslaná týchto ochudobnených jedincov. Napokon, odsek uzatvára tým, že tieto výhody by mali byť starostlivo analyzované na určenie, či sa podrobí Bitcoin na tradičné finančné predpisy by odstrániť tieto potenciálne výhody.

A to je miesto, kde pozitivita končí v tejto správe. Zvyšok správy Financial Action Task Force sa zaoberá "rizík" spojených s použitím Bitcoin a krypto-menu všeobecne. Tieto riziká sa netýkajú ľudí vlastne pomocou decentralizované meny, však. Skôr sa týkajú len vlády, ktoré sa snažia udržať svoju nadvládu nad ich peňažných zásob tvárou v tvár rastúcej konkurencii, ako Bitcoin. Tu sú niektoré citácie zo správy, že načrtnúť postoj FATF o rizikách krypto-mena:

"Môžu umožniť väčšiu anonymitu ako tradičné bezhotovostné platobné metódy. Virtuálne mena systémy môžu byť obchodované na internete, sú všeobecne charakterizované tým, non-face-to-face vzťahov so zákazníkmi, a môže povoliť anonymné financovania (finančné prostriedky v hotovosti alebo financovania tretích strán prostredníctvom virtuálnych výmenníkov, ktoré nefungujú správne identifikovať zdroje financovania). Môžu tiež povoliť anonymné prevody, ak odosielateľ a príjemca nie sú správne označené. "

"Decentralizované systémy sú obzvlášť zraniteľné voči anonymity rizikám. Napríklad podľa návrhu, Bitcoin adresy, ktoré slúžia ako účty, nemajú žiadne mená alebo inú identifikáciu zákazníka pripojený a systém nemá centrálnemu serveru alebo poskytovateľa služieb. Protokol Bitcoin nevyžaduje, alebo poskytnúť, identifikácia a verifikácia účastníkov, alebo generovať historické záznamy o transakciách, ktoré sú nevyhnutne spojené s reálneho sveta identity. "

"Neexistuje žiadny centrálny kontrolným orgánom, a nie softvér AML v súčasnej dobe k dispozícii pre sledovanie a identifikáciu podozrivých transakcií. Vymáhanie práva, nemôžu byť zacielené jeden centrálnej polohe alebo právnická osoba (správca) na účely investigatívnej alebo aktív záchvatovitá (hoci úrady môžu zacieliť na jednotlivé tepla pre informácie o klientovi, že výmenník môže na účet volaného). Ponúka tak úroveň potenciálneho anonymity nemožné s tradičnými kreditnými a debetnými kartami alebo starší on-line platobné systémy, ako je napríklad PayPal. "

A konečne:

"Decentralizované konvertibilné virtuálnej meny, ktoré umožňujú anonymné osoby na osobu transakcie sa môže zdať, že existujú v digitálnom vesmíre, úplne mimo dosah akejkoľvek konkrétnej krajine."

Zdá sa, že k tomuto autorovi aspoň, že Task Force nevenuje ohľadom na skutočné, Bitcoin využívajúcich spotrebiteľov v tejto správe. Všetky veci označených papiera ako "riziká" sú vlastne veci, ktoré Bitcoin predajná ako mena. Ľudia chcú použiť menu, ktorá z nich robí anonymné a nie je možné nájsť, pretože nechcú, aby ich vlády vŕtať v súkromnom živote. V prípade, že veci, ktoré Task Force Zvýraznenie ako nebezpečný potenciálov zapojené do používania Bitcoin sú naozaj veci, ktoré ľudia chcú vidieť v mene, potom je zrejmé, že tento dokument nebol chcel varovať civilistov pred nebezpečenstvom spojeným s používaním Bitcoin.

Skutočným zmyslom tejto správy je upozorniť vlády, že ich monopoly na peniaze sú priamo ohrozené rastúcim prijatím Bitcoin ako prostriedok výmeny, a že by mali začať miešať, aby tento decentralizovaný technológiu pod ich kontrolou. V varovanie vlády hrozby, ktorú predstavuje pre Bitcoin ich násilné moci, papier protikladne používa aspekt krypto-meny, ktorá je skôr používaný ako skutočná výhoda. Dokument uviedol, že platby za nízke a nízke náklady na transakcie nechá decentralizované meny, ktoré sa ľahko poslal cez hranice, ktorá by mohla pomôcť podporovať používanie Bitcoin ako spôsobu financovania teroristických organizácií. Je zrejmé, že výhoda, že tento veľmi rovnakú charakteristiku poskytuje tothose trpiacim ľuďom v chudobných krajinách nemajú žiadny význam, keď sa stretávajú s financovaním terorizmu, ktorý bol úplne vytvorený ako reakcia na vlády, ktoré porušujú práva a presvedčenia jednotlivcov. Ale to nevadí, že hovorí, že Task Force, my sme len o udržanie vládnej dominanciu.

Našťastie pre Bitcoin obhajcovi, aj keď správy, ako thesewill pravdepodobne mať žiadny vplyv na schopnosti vlád vytvoriť akúkoľvek účinnú reguláciu Bitcoin.

Súvisiace správy


Post Bitcoin

Mince Krátka týždenná správa Bitcoin o cenách: 24. - 30. august 2014

Post Bitcoin

Cena Bitcoin sa prejavuje smerom nahor s európskymi bankovými zápornými záujmami

Post Bitcoin

Bitcoin prijatie: Progression medzi Top 100 webových stránok

Post Bitcoin

5 výzvy v súčasnej dobe čelia Bitcoin (Podľa Mike Hearn)

Post Bitcoin

2018 Predpovede: Bitcoin Will Crash- CTech

Post Bitcoin

Argentína Bitcoin Exchange Lost Bank accounts

Post Bitcoin

Bitcoin Block Veľkosť Ekonomika: objasnenie a revidovanie Argumenty

Post Bitcoin

Bitcoin analýza cien: Tim Draper vyhral Aukcie Silk Road

Post Bitcoin

Bitcoin Arbitrage Opportunities: Krátky sprievodca

Post Bitcoin

Výnosný Bitcoin Cloud Mining: Bitcoin ťažba bez námahy

Post Bitcoin

Miliardár Richard Branson investuje do procesora platby Bitcoin BitPay

Post Bitcoin

Mince Krátka týždenná správa o cenách Bitcoin: 14. - 20. september 2014