Ako je Bitcoin Start Up Scene v Afrike? | Slovak.globalsciencecollaboration.org

Ako je Bitcoin Start Up Scene v Afrike?

Ako je Bitcoin Start Up Scene v Afrike?

Bitcoinis globálne cenený pre svoj potenciál transformovať interakcie v rámci svetového spoločenstva. Afrika, ktorá je súčasťou globálnej komunity, bola na okraji rozvíjajúce vývoj Bitcoin Bitcoin - 2.0. Napriek tomu Bitcoin komunita je skalopevne presvedčený o tom, čo Bitcoin môže urobiť pre rozvojové krajiny.

Pôvodom z východnej Afriky, Kene, som šťastný, že byť súčasťou inovátor Bitcoin komunity tu v Nairobi a na začiatku dojčenských kroky vezmime Bitcoin je.

V súčasnej dobe je seizmická podiel Bitcoin štartoch, vývoj a novinky sú sústredené v severnej pologuli - Európa, Kanada, Severnú Ameriku.. Je pozoruhodné, že tam bol vpád do menej vyspelých trhoch - Filipíny, Botswany, Kene a veľa ďalších miest!

Tu sú niektoré z začínajúce v africkom Bitcoin priestore.

JUŽNÁ AFRIKA

# 8211; má pomerne vyspelou ekonomikou vo vzťahu k väčšine subsaharskej krajiny. To prišlo ako žiadne prekvapenie, preto pri PayFast, juhoafrický platobné procesor, sa stal prvým spracovať Bitcoin platby na kontinente! Takealot, on-line predajca v SA, nasledovalo vyhlásenie s jedným z nich - "Super radi, oznamujeme, že teraz prijímať Bitcoin ako spôsob platby"

Juhoafrických Bitcoin Výmeny

Pre Bitcoin vzlietnuť prúdu, to vyžaduje sprievodné infraštruktúry, aby bolo viac prístupné a široko adoptovaný. Bitcoin výmen, ktoré ponúkajú brány pre obchod v fiat za hotové, hrajú zásadnú úlohu!

Bit X je výmena Bitcoin so sídlom v Južnej Afrike. Pracujú s platobných procesorov, PayFast aby Bitcoin platieb. Po spustení v Južnej Afrike, ktoré ste hľadali na iné Sub afrických krajín saharských - Namíbia

Amp; Kenya.

Ľadová 3 exchangeis ďalšiu výmenu, ktorá tiež ponúka Juhoafričania obchodovať na oboch bitcoins & litecoins.

Keňa

# 8211; je oslavovaný ako kolíska kontinentu mobilné peňazí revolúcia a je všadeprítomná s zaostávanie a digitálne finančné začleňovanie. Úspech mobilných peňaženiek prelomil psychologickú bariéru spojenú s ukladaním a prenos digitálneho hodnoty nad virtuálnych sietí. Tento ohromný posun dobrým znamením pre úspech Bitcoin je vo východnej Afrike.

* Mobile peňazí, ako Mpesa, je forma digitálne mene, ktorá je centrálne vydaným na základe dôvery siete a 100% podporovaný fiat hotovosti pri pomere 1: 1.

BitPesa

Je založený na spustenie Keňan, ktorý prevádzkuje Bitcoin preplatenie službu pozdĺž United Kingdom-Keni chodbe. Pred málo cez mesiac, BitPesa'sservices vypustený. Charlene Chen, Bitpesa COO, uviedol: "Sme s príjmom sme videli od spustenia nášho beta stránky veľmi spokojní. Robíme plány na rozšírenie našich služieb v celej východnej Afrike (Uganda, Tanzánia, Rwanda a). "

BitPesa ponúka zľavu poplatok 7% na medzinárodný prevod peňazí; Tradičné hráči v regióne - Western Union, banky a MoneyGram poplatky sa pohybujú od 10% k tak vysoko ako 24%! Paušálna 3% poplatkov, BitPesa dúfa ponúkať konkurenčné riešenie pre africké migrujúcich pracovníkov v zahraničí. A čo viac, pošlú peniaze priamo do mobilnej peňaženky zo strany príjemcu takže je okamžite k dispozícii na použitie! Celý proces trvá 20 min!

* Skúšam službu koncom tohto týždňa s kamarátom vo Veľkej Británii. Budem dokumentovať proces Pozri sa na pracovné miesto na to, ak máte záujem.

TagPesa

TagPesais plánovanú preplatenie služby a šifrovacie mena obchodnú platformu v Južnom Sudáne

Amp; Kenya. To bol financovaný čisto bitcoins podľa Seedcoin, spúšťací Bitcoin inkubátore so sídlom v Honka Kongu.

Zakladateľ, Nhial majoka je rodák z Južného Sudánu žije a pracuje v Asutralia. Nhial je citovaný ako porekadlo "Naším hlavným cieľom pre úhrady v prvom roku prevádzky začne južnej sudánske komunity v Austrálii -., Ktorí v roku 2012 poslal celkom AUD24.6Million dolárov a zaplatené AUD2.4Million približne poplatkov"

On opisuje jeho odoslanie skúsenosti peniaze domov k svojej rodine cez Western Union a Dahabshiil ako obrovskú motiváciu pre používanie Bitcoin ponúkať konkurenčné poplatok v tomto priestore

Tím TagPesa povedať, že sú nastavené na začatie činnosti v auguste až septembri.

GHANAis tiež domov pre mobilné inovácie peňaženky. Mobilné peňažné služby mali zásadný úspech v Ghane, takmer emulovať úspech vo východnej Afrike. Ghan, podobná ako u iných hraničných afrických ekonomík, je využitie mobilných peňažných služieb, ktoré zaistia finančné prístup & služieb pre unbanked.

Kitiwais startup v Ghane, ktorá "pomáha obyčajní Afričania posielať a prijímať peniaze, lacno a okamžite pomocou Bitcoin technológiu". Prostredníctvom svojich služieb a webových stránok, Ghanaiansare schopní previesť Ghana Cedis do Bitcoins. Veľký spojené s prevodom peňazí a finančné služby spoločnosti, ako je PayPal a Visa ste na čiernej listine niekoľkých krajín západnej Afriky; bráni priemernej Afričanmi z vybavovať legitímne podnikanie na internete. Len pár týždňov to PayPal rozšíriť svoje platobné služby zahŕňajú napríklad Nigéria.

Súvisiace správy


Post Bitcoin

Prvý súbor Bitcoin bankomatov v Los Angeles tento týždeň

Post Bitcoin

Bitcoin ceny na vzostupe Po turbulentnom mesiaci!

Post Bitcoin

Ako Bitcoin môže urýchliť alebo obmedziť infláciu Fiatu

Post Bitcoin

Prečo odborníci spoločnosti Bitcoin sa neboja 50% útoku

Post Bitcoin

Flexibilné napájanie Bitcoin nebude stabilizovať Bitcoin cenu

Post Bitcoin

AsiaCoin Prechody do dôkazu výhry

Post Bitcoin

Bitcoin je teraz na Bloombergu a Yelp!

Post Bitcoin

Cena Bitcoin: Keď sú správy a nie sú dôležité

Post Bitcoin

Antonopoulos Leaves Bitcoin nadácia nad Mgmt

Post Bitcoin

Bitcoin Price Analysis: GHash.io, Irak a aukcia FBI

Post Bitcoin

Bitová cena stále hľadá nové podlažie po správe EBA

Post Bitcoin

Bitcoin v hlavnom prúde Časť 1: Swiss Bitcoin Research Paper