Čo je to 51% útok - zjednodušený Bitcoin Tutorial | Slovak.globalsciencecollaboration.org

Čo je to 51% útok - zjednodušený Bitcoin Tutorial

Čo je to 51% útok - zjednodušený Bitcoin Tutorial

Možno ste počuli termín "51% attack", ale čo to vlastne znamená?

Bitcoin minersuse výkonné počítače s cieľom overiť, že každá osoba, ktorá chce stráviť Bitcoins má v skutočnosti Bitcoins stráviť aj sa nesnaží oklamať systém. Robia to tak, že preskúma Blockchain - digitálny súbor, ktorý dokumentuje všetky Bitcoin transakcie niekedy robil. Baníci obvykle združuje v banských bazénoch, aby mohli spojiť svoje ťažobné výkon a zefektívniť.
Sila procesu baníci overenie pochádza z Je decentralizácie. Napríklad, povedzme, že tam je transakcia, ktorá prechádza kladkostroja. Každá baníci preskúma túto transakciu, a rozhodnúť, či odosielateľ v skutočnosti má Bitcoin chce poslať. Ak väčšina baníkov pravidlá transakcie platí, že prejde.

Ale čo keby niekto mohol dostať do rúk viac ako 50% ťažobnej sily siete a manipulovať so systémom pre svoje vlastné potreby. Teoreticky vzaté, ak sa niekomu podarí rozbehnúť taký útok mohol zdvojnásobiť míňať svoje peniaze - to znamená, že môže platiť rovnakú Bitcoin dvakrát alebo dokonca viac.

Útočník bude tiež schopná zabrániť transakcie z práve potvrdil, a zabrániť ďalšej baníkmi z vytvárania nových Bitcoins. Ale o dvojitú výdavkov a potvrdení bude preskúmaná v ďalších videách.

Pre túto chvíľu, tu je živou ukážkou 51% útoku na. V januári roku 2014 jeden z ťažobných bazénov bol tak veľký, že sa blížil 51% z celkového ťažobného výkonu. To samozrejme vytvoril nejakú paniku v komunite Bitcoin ale bola opravená krátko potom, čo baníkov, ktorí odišli do bazéna, aby sa vyrovnal veci.

Jedna z vecí, ktoré by ste mali mať na pamäti, že niekto s takou ťažobným výkonom by pravdepodobne zarobiť viac peňazí pomocou tejto sily ťažiť legitímne než v skutočnosti blokovanie transakcií alebo dvojité výdavkov. Tým sa znižuje riziko takéhoto útoku podstatne.Bitcoin má hodnotu 4.000 USD. Prečo by ste pravdepodobne nemali vlastniť jeden - ForbesTo je dôvod, prečo takmer nikto z nás by mal vlastniť Bitcoins. Bitcoin hodnota má niekoľko slabín. Niekto by mohol zaseknúť blockchain, vytvoriť viac Bitcoins a manipulovať hodnotu alebo predať nelegitímne Bitcoins a utiecť s dolármi kupujúcich. Alebo skupiny užívateľov môžete umiestniť veľké kupuje a predáva na Bitcoins, manipulácia svoju hodnotu, pretože tam nie sú žiadne ovládacie prvky. Alebo užívatelia Bitcoin mohol jednoducho začať používať iné Kryptokryštalická mien alebo tradičné vládou vydaný mien a na trh by úplne zložiť, takže Bitcoins bezcenná, ako sa to stalo s ostatnými krypto-meny. Niektorý alebo všetky z týchto vecí sa môže stať v každom okamihu.

Ak nie ste profesionálny obchodník, alebo si jednoducho chcete staviť, drž sa ďalej od Bitcoins. Nemajú žiadnu inherentnú hodnotu, pretože sa jedná o menu, čo predstavuje hodnotu, skôr než mať vážiť sami. 

Velebenie urobené: Adam Hartung


Všetko toto Bitcoin Stuff je Fake - SplinterVšetky tieto imaginárny "digitálne meny" sú len tvorené falošné veci....

Čo je Bitcoin? Nikto nevie. Nemyslím, že nikto nemôže ponúknuť reťazec vierohodných znejúce slová, ktoré sa zdajú na prvý pohľad, ako keby sa opisuje skutočnú vec, a platia tieto slová k Bitcoin alebo dokonca "ethereum" alebo akýkoľvek iný "digitálne mince", ktorá je "ťažené" na počítač (falošný). Myslím, že nič z toho nedáva zmysel....

Na počítači máte Bitcoin. Jej hodnota sa pohybuje divoko z mesiaca na mesiac. Máte tušenie, čo budete môcť vymeniť za zajtrajšok. Nemôžete si kúpiť burrito s ním kdekoľvek. To je falošný...

Namiesto toho, aby mi povedať počítačové slová o tom, čo tieto digitálne meny sú, povedz mi toto: Je to lepšie ako hotovosť? Že držím v ruke? Že mi burrito kúpi? Že mi kúpi basketbal? Že mi dom kúpi? Že mi stíhačka kúpi? Je to lepšie ako toto? Nie to nie je…

Smiať svoj povýšený smiech všetko, čo chcete. Teraz ma volá ignorant. Mám burrito a všetko, čo musíte, je "kód." Jo-kód "idiot."

Velebenie urobené: Hamilton Nolan


1. Apríla 2015Posledná aktualizácia: 11:47 EDT

(Forbes) Dvaja z donucovacích orgánov podieľajúcich sa na zamotané multiagentúrneho vyšetrovanie Hodvábnej cesty boli účtované ministerstva spravodlivosti za krádež stovky tisíc dolárov (prinajmenšom) v Bitcoin.

(CCN) Invoiced.com, fakturačné služba, ktorá umožňuje podnikom vytvárať faktúry a prijímať online platby, začala umožniť svojim zákazníkom prijímať Bitcoin.

(Vnútorné Bitcoins) Bývalý agent DEA, ktorý je obvinený z vydierať správcu Silk Road strašný pirát Roberts a krádeže finančných prostriedkov z bývalého on-line inzertnom bol tiež zhody pri výmennom Bitcoin CoinMKT počas jeho času u DEA.

(Mince Fire) Payza vyjadril záujem o kryptomena a pripravuje aktualizáciu pre platformu, ktorá pridáva možnosť pre obchodníkov, aby začal prijímať bitcoinand ho vymeniť za inú menu alebo pre uloženie mincí.

Súvisiace správy


Post Bitcoin

27. apríla 2015

Post Bitcoin

Bitcoin oficiálne právne v Kalifornii! Gov. Jerry Brown podpísaný AB129!

Post Bitcoin

10. apríla 2015

Post Bitcoin

Najlepšie ťažobné zariadenie spoločnosti Ethereum (2018 aktualizované)

Post Bitcoin

Bitcoin novinári: Etika vlastníctva Bitcoin

Post Bitcoin

Ako prijímať dary Bitcoin na vašom blogu

Post Bitcoin

Denník Bitcoin: Fidor Bank používajúci Ripple, Huobiho dôkaz rezerv a ďalšie

Post Bitcoin

Bitcoin grafy - čo sú, ako používať grafy BTC

Post Bitcoin

Platobný procesor Bitcoin BitPay má v transakciách 1 milión dolárov denne!

Post Bitcoin

Bitcoin smerujúci na 0,00 $ a veľa stratí všetko, keď bublina vybuchne - varuje investor Peter Schiff - RT

Post Bitcoin

Vývoj Bitcoin 2.0 prináša decentralizáciu k realite

Post Bitcoin

Mince Krátka týždenná správa o cenách Bitcoin: 28. september 2014 - 4. október 2014