Je Bitcoin Mining Profitable v roku 2018? | Slovak.globalsciencecollaboration.org

Je Bitcoin Mining Profitable v roku 2018?

Je Bitcoin Mining Profitable v roku 2018?

Než začneme, ak ste novým Bitcoin mining a nevedia, čo to je pozerať sa na toto krátke a jednoduché vysvetlenie:

"Je Bitcoin Mining ziskový v roku 2017?"

Stručná odpoveď by bola "Záleží na tom, koľko ste ochotní minúť." Každá osoba, ktorá žiada sa tento dostane nepatrne odlišnú odpoveď od roku Bitcoin banského ziskovosti závisí na mnohých rôznych faktoroch. Aby bolo možné zistiť, Bitcoin mining ziskovosť rôznych faktorov, "ťažba ziskovosti kalkulačky" boli vynájdené.

Tieto kalkulačky vziať do úvahy rozdielny parameterssuch ako nákladov na elektrickú energiu, náklady na hardvér a iné premenné a dá vám odhad vašej očakávaným ziskom. Predtým, než som vám krátky príklad toho, ako je to vypočíta poďme uistite sa, že je oboznámený s rôznymi premennými:

Bitcoin baníckych podmienok by ste mali poznať

Hash Hodnotiť -a Hashis matematický problém počítač baníkov potrebuje vyriešiť. Hash Rate je rýchlosť, s akou tieto problémy sú vyriešené. Čím viac baníci, ktoré sa pripojí k sieti Bitcoin, tým vyššia je sieť Hash Rate je.

Hash Rate môže tiež odkazovať sa na výkone vášho baníkov. Dnes Bitcoin baníkov (tie super výkonné počítače hovorili vo videu) prichádzajú s rôznymi Hash sadzby. Výkon baníkov sa meria v MH / s (mega hash za sekundu), GH / s (Giga hash za sekundu), TH / s (Terra hash za sekundu) a dokonca aj pH / s (Peta hash za sekundu).

Bitcoins na blok

# 8211; Zakaždým, keď matematický problém je vyriešený, sú vytvorené konštantné množstvo Bitcoins. Počet Bitcoins generovaných každý blok začína na 50 ° C a na polovicu každých 210.000 blokov (asi štyri roky). Aktuálny počet Bitcoins udelených za bloku 12.5. Posledný blok halvingoccurred júla 2016 a ten budúci bude v roku 2020.

Bitcoin Obtiažnosť -Od sieti Bitcoin je navrhnutá tak, aby bola zaistená konštantná množstvo Bitcoins každých 10 minút, ťažkosti pri riešení matematických úloh musia zvýšiť, aby sa prispôsobila Hash Miera rastu siete. V podstate to znamená, že čím viac baníci, ktoré sa pripoja, tým ťažšie to bude skutočne banské Bitcoins.

Elektrina Rate - Prevádzkovanie Bitcoin baníka spotrebuje veľa elektriny. Budete potrebovať, aby zistili, že vaša rýchlosť elektriny na účely výpočtu ziskovosti. To možno zvyčajne nájsť na váš mesačný účet za elektrinu.

Spotreba energie

# 8211; Každý baník spotrebuje rôzne množstvo energie. Uistite sa, zistiť presnú spotrebu energie vášho baníka pred výpočtom rentability. To možno ľahko nájsť s rýchle vyhľadávanie na internete alebo prostredníctvom tohto zoznamu. Spotreba elektrickej energie sa meria vo wattoch.

Pool poplatky

# 8211; Za účelom bane budete musieť pripojiť banské bazén. Banské bazén je skupina baníkov, ktoré sa spojili, aby sa moje efektívnejšie. Táto platforma, ktorá ich spája, sa nazýva banské bazén a odpočíta nejaký poplatok za účelom udržania svojich operácií. Akonáhle je bazén sa podarí baňa Bitcoins zisky sú rozdelené medzi členov bazéna v závislosti na tom, koľko práce každý baník urobila (tj hash mieru ich baníckou).

Časový rámec

# 8211; Pri výpočte ak ťažba Bitcoin je ziskový, budete musieť definovať časový rámec pre týkať. Vzhľadom k tomu viac času ste bane, tým viac Bitcoins budete zarábať.

Ziskovosť pokles ročne

# 8211; Toto je pravdepodobne najdôležitejšia a nepolapiteľný premennú z nich. Predpokladá sa, že od tej doby nikto nemôže skutočne predpovedať rýchlosť baníkov sa pripojí k sieti nikto nedokáže predpovedať tiež, ako ťažké to bude ťažiť za 6 týždňov, 6 mesiacov alebo 6 rokov od tejto chvíle. To je jeden z dvoch dôvodov, nikto nikdy nebude môcť raz navždy odpovedať "Je Bitcoin mining ziskové?". Druhým dôvodom je miera konverzie. V nižšie uvedenom prípade môžete vložiť medziročný pokles ziskovosti faktor, ktorý vám pomôže odhadnúť rastúcou obtiažnosťou.

Miera konverzie - Vzhľadom k tomu, nikto nevie, čo je / USD kurz BTC bude v budúcnosti, je ťažké predvídať, či ťažobné Bitcoin bude ziskový. Ak ste do ťažby, aby sa hromadiť Bitcoins až potom to nemusí obťažovať. Ale ak máte v úmysle previesť tieto Bitcoins v budúcnosti akejkoľvek inej mene tento faktor bude mať významný vplyv na kurz.

Získať ťažobné kalkulačku

Avšak, teraz poďme sa pozrieť na viac komplexné príklad, kde budeme zahŕňať ďalšie faktory:

V súčasnej dobe jedným z najmodernejších baníkov tam je Antminer S9. To je to, čo je známe ako ASIC ťažobné plošiny. To má ťažobné rýchlosť 14 TH / s. Ak použijeme jednoduchého Bitcoin ťažobné kalkulátor (pozri vyššie), uvidíte, že v dnešnom obtiažnosť budete zarábať okolo 0,11 Bitcoins mesačne.

Ale samozrejme to neberie do úvahy hardware náklady, náklady na elektrinu, bazénové poplatky, atď. Skúsme spočítať všetky tieto dohromady.

Tieto dáta odfotil z pokročilého Bitcoin ťažobnej kalkulátora pomocou nasledujúcich štatistiky: 2% výťažok bazénovej poplatky, 12,5 Bitcoins ako blok odmena, 14 TH / s hash rýchlosť, spotreba energie 1375W a 0,12 $ za kW. Dátum výpočtu - august 2017

Takže po 12 mesiacoch by sme mali robiť okolo 4032 $. Avšak sme sa odpočíta náklady na hardvér doteraz, takže je to skôr ako $ 2.032. To však platí pre Bitcoin je aktuálnym kurzom (asi 4.000 dolárov). Ak máte počítať to s kurzom 1 pred mesiacom budete len lámanie ešte.

Tento výsledok môže meniť v závislosti na svoje vlastné elektrickej energie náklady, zmeny v ťažobnom obtiažnosti a čo je najdôležitejšie zmenou cien Bitcoin.

Takže aj keď domáci ťažba je nákladná záležitosť stále existuje iná možnosť, ktorá môže byť relevantné pre vás dostať do ťažobného hre pri nižších nákladoch.

Ako ťažiť Bitcoins s ťažbou cloud

Existuje nový koncept s názvom "cloud dolovania". To znamená, že nemusíte kupovať fyzickej ťažobný plošinu, ale skôr prenajať výpočtový výkon z inej firmy a dostať zaplatené podľa toho, koľko energie ste vlastníkom. Spočiatku to znie ako naozaj dobrý nápad, pretože nemáte všetky ťažkostí nákupu drahé vybavenie, ukladanie, ochladením, atď.

Avšak, keď vykonáte mathit Zdá sa, že žiadna z týchto cloud ťažobných lokalít sú rentabilné v dlhodobom horizonte. Tie, ktoré sa zdá byť ziskové, sú väčšinou podvody, ktoré nemajú ani vlastniť ťažobné zariadenia, sú to len spracovať schémy Ponziho.

Ak si prajete, aby sa pozrieť na ťažbu cloud navrhujem pomocou Genesis ťažbou jediný mrak ťažobná spoločnosť, ktorá bola dosť dlho, aby preukázal, že to nie je podvod. Ale uistite sa, že si to spočítajte pred uvedením svoje peniaze do niektorého z týchto plánov.

Banské Altcoins ako alternatíva k Bitcoin

Aby bolo možné pochopiť, ktoré sú ziskové Altcoins môžete nájsť webové stránky indexy, ako CoinChoosethat vám kompletný rozpis Altcoin. Na CoinChoose môžete vidieť, že je ťažké pre každú Altocoin, kde si môžete vymeniť a aké sú šance na zisk Bitcoins ťažbou každej konkrétnej Altcoin. 

Takže je Bitcoin Mining zarába?

Môj odhad je, že v dlhodobom horizonte by ste mohli mať zisk z ťažby Bitcoin, ale iba vtedy, ak budete investovať značné množstvo peňazí v dobrom ťažobné plošinu (napr Antminer S9). Ak nemáte čas ani peniaze - držať ďalej od ťažby a len investovať do nákupu Bitcoins z dlhodobého hľadiska.

Súvisiace správy


Post Bitcoin

Mince Brief Weekly Bitcoin Cenová správa: 17. august - 24. august

Post Bitcoin

Bitcoin Block Veľkosť Economics a Gavin Andressen

Post Bitcoin

Alternatívy Google Adsense pre Post Bitcoin Faucet Apocalypse

Post Bitcoin

Ste niečím z týchto 8 obchodných osobností Bitcoin?

Post Bitcoin

Bitcoin smerujúci na 0,00 $ a veľa stratí všetko, keď bublina vybuchne - varuje investor Peter Schiff - RT

Post Bitcoin

Bitcoin zlyháva ako mena - Engadget

Post Bitcoin

Bitcoin Banking: Nebezpečenstvo zlomkového rezervného bankovníctva

Post Bitcoin

Mince Stručná denná správa: Blockstream, Cozy Games, Bitcoin Regulation a Florida Lawsuits

Post Bitcoin

O Bitcoin Faucets

Post Bitcoin

Bitcoin analýza cien: Tim Draper vyhral Aukcie Silk Road

Post Bitcoin

Bitové základy vysvetlené: ABC BTC (Q - U)

Post Bitcoin

Mince Krátka týždenná správa Bitcoin o cenách: 24. - 30. august 2014