Úvod do myriadkónika a stručná história meny | Slovak.globalsciencecollaboration.org

Úvod do myriadkónika a stručná história meny

Úvod do myriadkónika a stručná história meny

Myriadis kryptomena, duchovné nástupca Bitcointhat usiluje o zlepšenie a stavať na základoch vytvorených Satoshi Nakamoto. Čo najlepšie pochopiť, čo presne kryptomena je a dôsledky to má pre spoločnosť, začneme sa stručným prehľadom sám meny; Pračlovek vynašiel meny ako vec jednoduché nevyhnutnosti. Ak som pastier a majú ovce, ale je potrebné drevo, musím nájsť niekoho, kto má drevo a treba ovce, inak nemôžem získať drevo. Skôr než ísť cez náročný proces obchodovania sekvenčne, kým jeden získava potrebný tovar, ľudstvo začalo používať kúsky kovu a ďalších rôznych predmetov non-podliehajúce skaze zaznamenať transakcie a predstavujú obilia vklady, predaja a obchodu generála. To viedlo k vzniku raných bánk, asýrskych a babylonskými inštitúcií, ktoré z obilia úvery pre poľnohospodárov a obchodníkov, ktorí vykonaných tovaru do exotických krajín pre obchod.

V priebehu času bolo použitých mnoho rôznych materiálov ako mena, poháňaný čo bolo považované za cenný v tej dobe. V starom Ríme mincí bola použitá, ale vojaci sa často vypláca vo forme soli, čo je látka ťažké získať, a preto veľmi cenné. Papierové peniaze boli zavedené v Číne v 11. Storočí rozšírila do Európy prostredníctvom obchodu a výmeny. Rovnako tak banky vyvíjal s dobou, zavádza zmenky a razenie mincí, často na pokyn vlády, ktorí ju používajú monopolizovať a kontrolovať bohatstvo. Avšak, toto vyriešiť zásadný problém času; Ako presunúť veľké množstvo bohatstvo, bez toho, aby prilákať hanebné znaky. V polovici sedemnásteho storočia európske banky začali vydávať bankovky, ktoré sú rozosielané rovnako ako moderné vlád. Tie boli podporené skutočných ložísk drahých kovov v bankách, že poznámky mohli byť vymenené za. To viedlo k rýchlemu šíreniu bankovníctva a jeho prípadnej kontroly zo strany národných vlád.

Bankový systém prešiel obrovskou zmenou implikuje svetovou vojnou, príliš veľa, aby tu popisovať s akoukoľvek spravodlivosti. Postačí, keď poviem, že Európa sa zrútil, tak robil jeho ústrednej bankové systémy. Kým banky sa vyvinul do elitnej skupiny, čo spôsobilo, že moc hromadiť ešte ďalej. Počas 20. Storočia, bánk a vlád, teraz tlač viac peňazí, než by mohli odstúpiť s reálnymi výrobkami, zastavil praxi vytváranie razenie mincí s cennými kovmi a šiel zlatý štandard úplne, čo znamená, bankovky boli už uplatniť. Zatiaľ, s výnimkou zvýšenia po druhej svetovej vojne, konsolidáciu bohatstvo má postupovať rýchlym tempom, vedený priemyselnej revolúcie začala v devätnástom storočí.

To viedlo ku globálnej finančnej krízy, ktorú dnes čeliť. Meny prešli rýchlu infláciu a devalváciu, pretože vlády tlačiť peniaze, ako je potreba, už nie je nutné, aby ju späť s hmotného majetku. Mena sama o sebe sa stáva stále výraznejšie sústrediť v rukách elitu a horná 1%, ktorí aj naďalej zvyšovať svoje príjmy, zatiaľ čo zvyšok sveta sa vloží do chudoby. V hre priechodu-the-Buck, priemysel hľadať nových ľudí a miesta pre využitie v snahe o kapitalizmu. Iba na zlúčeninu problém, organizácia na starosti nastavenie menovej politiky v najväčšej svetovej ekonomiky, v Spojených štátoch, je súkromná organizácia, nie sú zastúpené alebo volený ľuďmi, ktoré sú poznačené bratříčkování, spoluúčasť na podvode na Wall Street. Bankovníctvo sa stala notoricky známy pre svoje rastúca podvodov, pokúsi fleece svoje klientely, a skutočnosť, že nikto stíhaný pre niektorú zo svojich zločinov. Pre hĺbkové analýzy z posledných tristo rokov meny, parížsky profesor ekonómie Thomas Piketty napísal podrobnú knihu s názvom Capital v dvadsiatom prvom storočí.

Všetko je pripravené na zmenu - Bitcoin je Born

Zatiaľ čo mnohé zmenilo spoločnosť, nástup internetu má pravdepodobne najväčší potenciál navždy zmení krajinu ľudskej histórii. Každý, kto na internete má rovnaký hlas, bez ohľadu na triedu, vyznanie, etnickú príslušnosť alebo umiestnenie. Teraz ľudia na opačnej strane sveta, môže diskutovať filozofie, spolupracovať na projektoch a spolupracovať na spoločných cieľoch. Na internete dokonca bol vyhlásený za základné ľudské právo Organizácie Spojených národov - blízku celej bohatstvo ľudského poznania na dosah ruky, takže život lepší. Ako ďalšie použitie boli vytvorené pre internet, to bolo nevyhnutne použitý ako nástroj pre obchod a obchodu. Mena sa vyvinul ďalej s kreditnými kartami a online bankovníctvo výkazov - teraz váš majetok sú len číslo na obrazovke akejkoľvek väzby na telesnosti takmer preč.

V roku 2009 anonymný developer vymenoval Satoshi Nakamoto prepustený Bitcoin - prvý skutočný kryptomena. Podstatnejšie je, že Bitcoin je distribuovaný systém kniha. To znamená, že každý, kto prevádzkuje softvér Bitcoin stiahne kópiu blockchain, záznamy o všetkých transakciách Bitcoin vôbec. Jedná sa o verejnú kniha, takže niekto môže kontrolovať, že je zaistený komplexný kryptografické algoritmy, takže nikto nemôže predstierať, lož, alebo falšovať transakcie. Každý po celom svete má rovnakú presnú kópiu blockchain. Povolené internetu, táto kniha systém umožňuje používateľom posielať bitcoins k sebe, takmer okamžite, s malý k žiadne poplatky. Fueled ponukou a dopytom, Bitcoins sú ďalšie abstrakcie peňazí - nie je podporená fyzických produktov, sú to len stojí za to, čo niekto zaplatí za ne. Tento revolučný kus softvéru znamená, že zovretie, že veľké inštitúcie majú na menu možno rozdeliť. Už to bude stáť $ 80 až $ 200 odoslať zo Spojených štátov do Uruguaja. Nie viac si banky účtujú premrštené poplatky za zmenárňach. Platenia v Kanade pre tovar z Južnej Afriky s bitcoins a žiadna výmena je nutná. Podniky prijímajú Bitcoin už nebudú musieť platiť 3-5%, aby spoločnosti vydávajúce kreditné karty účtovať poplatky za využívanie služieb. Vláda fiat možno zmeniť a vytlačiť kedykoľvek vydávajúci orgán rozhodne, ale nikto nemôže zmeniť Bitcoin, ak všetci užívatelia súhlasiť. Bitcoin urobil pre menu, čo internet urobil pre reč.

Bitcoin je veľmi úspešná a prijatie tiež vytvoril potrebu jej vývoja. Bitcoin trvá pomerne dlho, aby sa transakcia potvrdiť - v priemere 10 minút za potvrdenie alebo za hodinu za odporúčanú 6! Ako médium obchodu a transakcie, čo vytvára problémy - jeden by nechcel čakať 60 minút v potravinárstve ku kúpe svoj tovar! Okrem toho spôsob, v ktorom sú vytvorené bitcoins tiež dramaticky zmenila; Spočiatku to bolo minedby malý počet používateľov s procesormi svojho počítača, ale ako hodnota Bitcoin zvýšila, ľudia našli lepšie spôsoby ich výroby. Tento závod technologické zbrane vytvorila situáciu, kedy len tí najbohatší ľudia môžu získať vedúce Bitcoin baníkov a masívne farmy z nich sú nastavené žať peniaze. Zaujímavé je, že závod na ťažbu výkon bol zdôraznený potenciálne chyby v Bitcoin; Ak baník alebo skupina baníkov môže získať 51% siete hashrate, alebo celkovú výpočtový výkon, môžu písať blockchain ako považujú za vhodné, potenciálne krádeže mince alebo odmietnutie transakcie ostatných. A konečne, pretože Bitcoin zvýšil tak dramaticky v hodnote, a má obmedzenú zásobu 21 miliónov mincí niekedy, že už nie je možná ako spôsob obchodovania na veľkej časti sveta. Približne 80% svetovej populácie žije za menej ako $ 10 USD za deň, čo je v súčasnej dobe ekvivalentné 0.015BTC, vykonaním transakcie odmeny 0.002BTC významnú časť.

Vstúpiť Myriadcoin

Myriadcoin sa snaží vyriešiť niektoré problémy nájdené v Bitcoin zároveň rozširuje a zdokonaľuje základnú technológiu.

Inovatívna technológia

Myriadcoin bol prvý používať multi-algoritmus blockchain - päť samostatných algoritmov, ktoré pracujú súbežne, nie je zreťazenie ako ostatné mince. Tento jedinečný výhľadové konštrukcia svedčí o konštrukčnej filozofie Myriadcoin; Vytvárať aplikácie technológie, ktoré boli iba predstaviť a stavať ich do užitočných nástrojov, ktoré môžu pomôcť všetkým. Mnoho mincí oznámi nové funkcie pre skok na humbuk rozbehnutého vlaku, alebo ako Bitcoin sa obávajú pridávanie nových funkcií, ale Myriad aj naďalej hľadať nové cesty a vykonávať veci, ktoré neboli nikdy predtým. Myriad bol tretí mince k vytvoreniu elektrón peňaženku, druhú mincu oznámiť SMS peňaženku, zatiaľ čo v súčasnosti pracuje na vývoji farebné mince v masovom meradle, ako aj postranných reťazcov a metalayer technológie. Naše Multi-Algorithm zlúčené Mining Pool bude prvý svojho druhu, ktorá je súčasťou našej väčšej snahe podporiť zlúčený ťažby na Myriadcoin blockchain. Náš najmä blockchain dizajn je ideálny pre oba existujúce mince vysádzať na i nové minca má spustiť. Niekoľko mincí, inšpirované Myriadcoin, už nasledovali nášho návrhu vedenia. Okrem toho existuje niekoľko projektov v procese, ktorý sme odmietajú rokovať, kým sa dôkladne preskúmané a testované.

Rýchla Transakcie

Každý Myriadcoin je päť algoritmy vziať v priemere 2,5 minúty nájsť blok, čo znamená, že budete zvyčajne len čakať 30 sekúnd na potvrdenie. V dôsledku toho Myriadcoin je ľahšie použiteľný ako Point of Service mene ako Bitcoin, ktorý berie 20x dlhšie, rovnako ako mnoho ďalších cryptocurrencies. Vzhľadom k prístupu multi-algoritmus, sú rýchle časy blokové negatívne neovplyvní baníkov ako pár mincí, ktoré majú jediný algoritmus Proof of Work.

Global Vision a Reach

Môžete platiť za tovar v medzinárodnom meradle, zaplatí svojho priateľa späť karte včerajšie, alebo poslať svoju rodinu peniaze z celého sveta za 30 sekúnd. Myriadcoin umožňuje posielať peniaze na menej ako 1 / 5. Amerického centu, podstatne nižšie než náklady na Bitcoin transakcie. Kým rozdiel môže zdať malý teraz, pre veľkú časť sveta, žijúci na niekoľkých USD denne poplatky za Bitcoin môže trvať veľkú časť svojho príjmu. Myriadcoin snaží byť mince pre každého zacielením ľudí to môže pomôcť najviac: Ľudia bez prístupu k bankám, alebo ktorí majú také prchavé vládne fiat, že konvenčné mena je horší ako nič. Snažíme sa dostať von, aby týmto krajinám konkrétne pomocou SMS peňaženky na klopných telefónov, ľahko dostupné a široko používaných, farebné mince projektov a aplikácií v reálnom použití.

Spravodlivé rozdelenie

Myriadcoin nemá pre-mínu alebo IPO a bol celkom zahájený. A čo je najdôležitejšie, Myriadcoin používa dlhé banské obdobie pri približne 10 rokov vyrábať všetky mince, ktoré budú ťažené. Aj keď je to podstatne kratšia ako Bitcoin je výrazne dlhšia ako mnoho iných mincí, ktoré začína dnes. Tieto iné mince len veľmi krátku dobu ťažby, jedna-čtyřitýden obvykle, ak majú ťažobné obdobie vôbec, potom sa stávajú Doklad o stávke. Aj keď je to veľmi lukratívne pre ľudí, ktorí pôvodne razených alebo vytvorených mincu, niekto záujem o mince neskôr musí zaplatiť zvyšujúce sa množstvo získať akýkoľvek. To spôsobí, že veľká časť mincí, ktoré majú byť zlúčené do rúk len veľmi málo, jeden z veľmi veci, snažia sa vyhnúť v prípade decentralizovaného mene.

Zvýšená bezpečnosť

Unikátny multi-algoritmus prístup Myriadcoin to znamená, že má zvýšenú nosnosťou až 51% attacksthat môže ohroziť sietí iných mincí. Aby bolo možné vykonať podobný útok na Myriadcoin by vyžadovalo značné množstvo hardvéru rôznych druhov, riadený vo všetkých piatich algoritmov. Navyše striedavý charakter algoritmov tvoriacich blockchain znamená, že štatistická pravdepodobnosť takéhoto útoku je veľmi nízka, čo vyžaduje bližšie k rádovo 81%.

Miner Friendly

Vzhľadom k tomu, Myriadcoin využíva päť samostatných algoritmov, žiadny algoritmus je odmenený s viac ako 20% mincí vytvorených. Vzhľadom k tomu, každý algoritmus je iný, odlišný hardvér môžu špecializovať pre každý algoritmus. V súčasnej dobe podporuje Myriadcoin SHA256, Scrypt, klbko, Groestl a qubit. Vzhľadom k zahrnutie SHA256 (algoritmus Bitcoin používa) a Scrypt, ASIC (špecializujúca sa ťažba hardvér) je možné použiť na ťažbu Myriadcoin zároveň, že váš priemerný hráč môže využívať svoje GPU ťažiť z klbko alebo Groestl a CPU baníkov môžete použiť qubit. Tento all-inclusive prístup znamená, že "ASIC odpor" je úplne zbytočné pre Myriadcoin. Namiesto toho odporúčame každý a každý používať bez ohľadu na existujúce hardvér musí bane. To znamená, že ľudia, ktorí nemajú prístup k drahý hardvér je stále moja rovnako ľahko ako ľudia trávia desiatky tisíc dolárov. V kombinácii s dlhou baníckou obdobia Myriadcoin vystupuje ako mincu, ktorá bude spravodlivo rozdelené a ľahko minie-schopný pre nadchádzajúce roky.

Súvisiace správy


Post Dogecoin

9 úžasných ilustrácií Bitcoin

Post Dogecoin

Syndicín vám umožní financovať obsah online

Post Dogecoin

Šifrovacia kriminalita, ktorá žila dvakrát: Coinye je späť Infographic

Post Dogecoin

Prvých deväť: obľúbené drogy Bitcoiners pomocou Silk Road

Post Dogecoin

Tretia kryptografická stanica CryptRadio sa začala 1. októbra

Post Dogecoin

5 vecí, ktoré som sa naučil od Amazonu, že mi v províznych poplatkoch odmietol $ 21 000

Post Dogecoin

11 Populárni obhajcovia Bitcoin

Post Dogecoin

Vývojár videohier pomocou technológie Blockchain zvyšuje výšku 1 mm

Post Dogecoin

20 Podivné veci, ktoré si môžete kúpiť na hodvábnej ceste

Post Dogecoin

Základy Dogecoin

Post Dogecoin

17 Malé firmy, ktoré prijímajú Bitcoins

Post Dogecoin

Rozhovor: Počujte na Bitcoin Megaphone